جالب است بدانیم خشک کردن دست‌ها، به اندازه شست‌وشوی آنها مهم است پس باید به آن اهمیت دهیم.

خشک کردن دست

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ریدرز دایجست، همه‌ ما از اهمیت شست‌وشوی دست‌ها مطلع هستیم ولی آیا می‌دانید که بهداشتی خشک کردن دست‌ها بسیار پراهمیت است؟ در دوره شیوع کروناویروس، ما تنها می‌توانیم با دست شستن و ماسک زدن از ابتلا به این بیماری جلوگیری کنیم و زنجیره‌ این ویروس را قطع کنیم. تمام پروتکل‌های بهداشتی نحوه‌ صحیح شست‌وشوی دست‌ها توصیه می‌کنند؛ اما هیچ یک به نحوه‌ صحیح و بهداشتی خشک کردن آن اشاره نکردند. در ادامه با بهداشتی‌ترین روش خشک کردن دست‌ها پس از شست‌وشو، آشنا می‌کنند.

دستان مرطوب و خیس موجب جذب انواع میکروب‌ها می‌شود. بر اساس گفته‌های دکتر دیوید کالتر، کارشناس سلامت در کالیفرنیا، باکتری‌ها میل به انتفال روی پوست خیس را دارند تا پوست خشک. در واقع مرطوب بودن هر نقطه‌ای دلیلی برای جذب میکروب‌ها، باکتری‌ها و ویروس‌هاست.

پژوهشگران بهداشتی‌ترین راه برای خشک کردن دست‌ها را دریافتند

به طور معمول باید برای ضدعفونی کردن دست‌ها آنها را بین ۲۰ تا ۳۰ ثانیه بشویید و خشک کردن دست‌ها نیز به همین اندازه اهمیت دارد. دکتر کالتر می‌گوید: «خشک کردن دست‌های خیس در رستوران‌ها و مکان عمومی شلوغ با دستگاه خشک‌کن، بدترین راه است». زیرا خشک‌کن‌ها می‌توانند باکتری‌های بیماری‌زا و برخی از آنها حتی ویروس‌ها را در هوا و بر روی دست ما پراکنده کنند. پس اگر می‌خواهید به روشی بهداشتی و ایمن دست‌های خود را خشک کنید از دستمال کاغذی استفاده کنید و در غیر این صورت، دست به جایی نزنید تا رطوبت از دستان شما خشک شود.

ترجمه از ایرنا

کد خبر 547744

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار