پسر شیشه‌ای به‌خاطر پول مواد با پدرش درگیر شد و آتشی به پا کرد که به کشته شدن پدرش منجر شد.

حوادث

به ‌گزارش همشهری آنلاین، ‌بامداد دیروز (سه‌شنبه) گزارش یک حادثه آتش‌سوزی به آتش‌نشانان پایتخت اعلام شد و گروهی از آتش‌نشانان راهی محل حادثه که خیابانی در شرق تهران بود، شدند. آنها بعد از مهار حریق با پیکر نیمه جان مردی روبه‌رو شدند و او را تحویل اورژانس دادند.

مرد مصدوم برای درمان به بیمارستان انتقال یافت و کارشناسان آتش‌نشانی بعد از بررسی‌های تخصصی اعلام کردند که حریق عمدی بوده است. در این شرایط ماجرا به مأموران کلانتری حکیمیه اعلام شد و آنها در محل حاضر شدند. با انجام تحقیقات میدانی مشخص شد که پسرخانواده، خانه را به آتش کشیده است. با افشای این حقیقت، پسرآتش افروز که اعتیاد شدیدی به شیشه دارد بازداشت شد.

درحالی‌که تحقیقات در خصوص این حادثه و انگیزه پسر جوان ادامه داشت، ساعت ۹ صبح دیروز پدر ۶۰ ساله که در حادثه آتش‌سوزی دچار دودگرفتگی شده بود، جانش را از دست داد. با مرگ وی پرونده جنایی تشکیل و گزارش این حادثه به قاضی جنایی تهران اعلام شد.

با دستور قاضی متهم دیروز به شعبه دوم دادسرای جنایی تهران منتقل شد و تحت بازجویی قرار گرفت. او به قتل پدرش اقرار کرد و درخصوص انگیزه‌اش گفت: مدت‌ها بود که در دام شیشه گرفتار شده بودم و خانواده‌ام را خیلی اذیت می‌کردم. وقتی شیشه می‌کشیدم، خشمگین می‌شدم. حتی وقتی خمار بودم و مواد به من نمی‌رسید هم عصبی می‌شدم. خانواده‌ام مرا به کمپ بردند و مدتی در آنجا بستری بودم. اما بعد از ترخیص باز هم به سراغ مواد رفتم.

او ادامه داد: همیشه بر سر تامین هزینه مواد با خانواده‌ام اختلاف داشتم و شب حادثه درحالی‌که خمار بودم و نیاز به مواد داشتم، به سراغ پدرم رفتم تا از او پول بگیرم. اما پدرم حاضر نبود به من پول بدهد. می‌گفت باید ترک کنی اما او حال مرا درک نمی‌کرد. من فقط پول می‌خواستم تا مواد بخرم. رفتارهای پدرم در آن شرایط مرا عصبی کرد و باعث شد کنترلم را از دست بدهم. تصمیم گرفتم خانه را آتش بزنم تا خشمی که در وجودم بود را خالی کنم. به همین دلیل از خانه خارج شدم و دقایقی بعد با یک ظرف بنزین برگشتم. آن را داخل خانه ریختم و کبریت را کشیدم. بعد از آن همه جا آتش گرفت و پدرم به‌دلیل دودگرفتگی حالش خراب شد و از هوش رفت. صبح روز بعد فهمیدم که او فوت شده است.

با اعتراف پسر معتاد، قرار قانونی در پرونده صادر شده و متهم برای بررسی سلامت روانی به پزشکی قانونی انتقال یافت.

کد خبر 547605

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار