رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر پایتخت با اشاره به اینکه در تهران هزار زن معتاد متجاهر (کسی که در ملأ عام موادمخدر مصرف می‌کند) داریم، گفت: مرکزی با ظرفیت ۵۰۰ نفر برای نگهداری این زنان از سوی بهزیستی اختصاص داده شده است.

زنان معتاد

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، سرهنگ عبدالوهاب حسنوند اظهار کرد: بهزیستی به‌تازگی ظرفیتی برای نگهداری معتادان متجاهری که بالای ۶۵ سال دارند و همچنین دارای بیماری‌هایی با زخم باز هستند، اختصاص داده است که ۵۰۰ نفر از ظرفیت این مرکز متعلق به زنان معتاد متجاهر است.

وی افزود: از هفته آینده طرح جمع‌آوری زنان معتاد متجاهر را با جدیت شروع می‌کنیم. چون در طرح‌های قبلی به دلیل نبود مرکز جامعی برای پذیرش این گروه نتوانستیم تعداد زیادی از این زنان را جمع‌آوری کنیم.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر پایتخت در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه در تهران چند زن معتاد متجاهر داریم گفت: در تهران حدود هزار زن معتاد متجاهر داریم که سعی داریم مرکز دیگری برای نگهداری آنها در نظر بگیریم.

پیشتر سرهنگ حسنوند در گفت‌وگویی اعلام کرده بود که طرح جمع‌آوری معتادان متجاهر زن در پایتخت آغاز شده است و در مرحله اول ۷۰ نفر از معتادان متجاهر زن جمع‌آوری شده‌اند. این ۷۰ نفر تحویل مراکز غربالگری بهزیستی داده شدند تا بعد از انجام آزمایشات لازم در مرکزی که برای نگهداری این زنان در نظر گرفته شده است، نگهداری شوند.

به گفته رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر پایتخت از بین زنان معتاد متجاهر جمع آوری شده هیچکدام از آنها به بیماری کرونا مبتلا نبوده‌اند.

کد خبر 547406

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار آسیب اجتماعی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار