شهردار منطقه ۱۳ تهران از افتتاح ۹ طرح و پروژه ترافیکی با حضور معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در روز چهارشنبه ۱۹ شهریور ماه خبر داد.

اتوبان باقري

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳ تهران، مرتضی رحمان‌زاده در خصوص آماده‌سازی پروژه‌های قابل افتتاح منطقه ۱۳ تهران، گفت: این پروژه‌های ترافیکی شامل پوشش سقف پایانه شهید براری و سکوسازی، احداث ۱۱۰۰ باب پارکینگ حاشیه‌ای در بوستان جنگلی سرخه حصار، اصلاح و  تعریض بزرگراه  شهید باقری در محدوده پل خاقانی، احداث پل عابر پیاده بزرگراه دوران در محدوده شهرک زینبیه، مسیر دوچرخه‌سواری در بزرگراه‌های شرق تهران به طول ۷ هزار متر، احداث خانه دوستدار دوچرخه در ناحیه ۲، احداث درب سوم سرخه حصار و بهسازی پارک آموزش ترافیک است که با حضور معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران افتتاح می‌شود.

وی با اشاره به احداث مسیر ویژه دوچرخه‌سواری در بزرگراه‌های شهید دوران و بخشی از بزرگراه شهید یاسینی به طول ۷ هزار متر خبر داد و افزود: این مسیر که با استفاده از علائم جداکننده فیزیکی و نوشتاری تعیین شده است، از میدان شهید مهتدی آغاز و تا بوستان جنگلی سرخه حصار ادامه پیدا می‌کند.

شهردار منطقه ۱۳ تهران با بیان اینکه طرح اصلاح هندسی مسیر شمال به جنوب بزرگراه شهید باقری در خروجی بزرگراه شهید یاسینی به عنوان یکی از نقاط حادثه‌خیز منطقه برای کاهش ترافیک و تردد روان وسایل نقلیه اجرایی شد، اظهار داشت: با اجرای این طرح، ظرفیت ترافیکی این بخش از بزرگراه افزایش یافته و شاهد کاهش ترافیک و تردد روان خودروها هستیم.

وی در خصوص نصب و جانمایی پل عابر در بزرگراه شهید یاسینی نیز گفت: این طرح با توجه به ضرورت ایجاد زیرساخت‌های ترافیک شهری و به منظور جلوگیری از بروز حوادث تلخ و ناگوار احتمالی و ایجاد تسهیلات برای تردد ایمن عابران پیاده به اجرا رسید.

رحمان‌زاده تصریح کرد: برای رفاه حال گردشگران، حدود هزار و صد واحد پارکینگ برای توقف شهروندان در حاشیه معابر سرخه حصار ایجاد شده است.

وی همچنین با بیان اینکه پایانه تاکسیرانی شهید براری با ۵ خط تاکسی داخل شهری و ۲ خط اتوبوس در انتهای خیابان پیروزی واقع شده است، تصریح کرد: به منظور بهبود کیفی و کمی خدمت‌رسانی سیستم حمل و نقل عمومی، طرح مسقف‌سازی این پایانه به همراه سکوسازی در مساحت ۶۰۰ مترمربع جهت پوشش‌دهی به ایستگاه‌های این پایانه اجرایی شد.

رحمان‌زاده تاکید کرد: همچنین احداث دو دوربرگردان پروانه‌ای در انتهای بزرگراه شهید دوران بین درب اول و دوم بوستان جنگلی سرخه حصار و مسیر شمال به شمال بزرگراه دوران از دیگر پروژه‌های ترافیکی این منطقه است.

کد خبر 547091

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار