معاون آموزش و پژوهش سازمان نظام پزشکی گفت: باید درباره برگزاری کلاس‌های حضوری در مدارس تجدیدنظر شود، چون سلامت و جان فرزندان ما و همین‌طور کنترل این اپیدمی در کشور در اولویت قرار دارد.

مدرسه

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایلنا، علیرضا سلیمی معاون آموزش و پژوهش سازمان نظام پزشکی با انتقاد به برگزاری کلاس‌های حضوری در مدارس گفت: پیرو نامه‌ای که رئیس سازمان نظام پزشکی به وزیر محترم آموزش و پرورش در این زمینه نوشت و اعلام موضع کرد، اعتقاد راسخ جامعه پزشکی این است که باز شدن حضوری کلاس درس می‌تواند یک حرکت مخاطره‌آمیز باشد، چون معمولاً مدارس جزو آخرین جاهایی هستند که در این شرایط باز می‌شوند.

وی توضیح داد: با توجه به وضعیت مدارس کشور، اعتقاد ما این است که امکان اجرای پروتکل‌ها و دستورالعمل‌ها در بیشتر مدارس نمی‌تواند انجام شود و طولانی بودن دوره‌ی کمون این بیماری باعث می‌شود تا قبل از تشخیص این بیماری کودکان در مدت طولانی در معرض خطر همکلاسی‌های مبتلای خود قرار بگیرند و این چیزی نیست که ما بتوانیم در مدارس تشخیص دهیم یا کنترل کنیم.

سلیمی افزود: علاوه بر مخاطراتی که وجود دارد، باز شدن مدارس به صورت حضوری در تمام سطوح، حجم رفت‌وآمد شهری را به شدت افزایش می‌دهد و می‌دانیم که باز شدن مدارس کل چهره‌ شهر را تغییر می‌دهد و به نظر می‌رسد این مقدار تغییر را شرایط فعلی کشور نمی‌تواند تحمل کند. پیشنهاد، توصیه و درخواست موکد ما این است که تجدید نظری صورت گیرد، چون سلامت و جان فرزندان ما و همین‌طور کنترل این اپیدمی در کشور جزو اولویت بالاتری قرار دارد.

معاون نظام پزشکی با اشاره به این‌که پیش از باز شدن مدارس آیا مشورتی با جامعه پزشکی شده بود، گفت: باز شدن مدارس دغدغه‌ای بود که از ماه‌ها پیش به صورت مرتب در مجامع مختلف مورد بحث قرار می‌گرفت، سازمان نظام پزشکی هم هیچ‌وقت منتظر سوال و درخواستی نبوده و هرکجا لازم باشد نظرش را بیان می‌کند، سطوح مختلف را رصد می‌کنیم و تلاش می‌کنیم تا جایی که می‌توانیم تاثیرگذار باشیم، بنابراین موضوعی بود که ما از ماه‌های پیش نگران آن بودیم و در این مورد هم سازمان نظام پزشکی موضع‌گیری مشخصی داشته است.

وی افزود: بنده به عنوان یک استاد دانشگاه و رئیس انجمن بیهوشی کشور موضع سازمان نظام پزشکی در مورد این موضوع را تایید می‌کنم که باز شدن مدارس با این کیفیت و به صورت حضوری با توجه به این‌که رعایت پروتکل‌ها میسر نیست و به نظر من قدری شتابزده است و تا چند روز پیش برآوردها و برداشت‌های ما چیز دیگری بود که به ناگاه تغییر موضعی رخ داده است که نمی‌دانم این تصمیم‌گیری چرا به اینجا ختم شد.

سلیمی درباره باز شدن مدارس و تبعاتی که با توجه به شیوع ویروس کرونا برای کودکان دارد، گفت: باز شدن مدارس یک واقعه مهم اجتماعی محسوب می‌شود و افزایش ترددهای بین شهری و استفاده از وسایل حمل‌ونقل عمومی را به دنبال خواهد داشت، تغییری که باز شدن مدارس در وضعیت شهری دارد خیلی بیشتر از آن چیزی است که ما بخواهیم بحث را ناچیز ببینیم و این اتفاق تبعات بسیار وسیعی دارد.
 

کد خبر 546707

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 7
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۶:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۶
  65 30
  امسال رو بیائید همه پایه های تحصیلی را با معدل 12قبول کنید مخالفین را خانواده ها مانند اعزام نیرو رزمنده زمان جنگ تحمیلی را مشایعت ونند
 • امیر IR ۱۷:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۶
  سلام اگر مدرسه ها را تعطیل کنید جون هزاران نفر را نجات داده اید
 • IR ۱۱:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۷
  باز شدن مدارس اون هم به صورت حضوری واقعا اشتباه ،توی این شرایط به صورت انلاین باشه خیلی بهتره،چون پاییز سرماخوردگی انفولانزا هم میاد واقعا برای بچه ها خطر داره
 • IR ۱۱:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۷
  سلام. کودک پایه اولی چجوری پروتکل بهداشتی رعایت کنه بابازگشایی مدارس باعث میشه قتل عمدکردین
 • علی IR ۱۱:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۷
  فقط شاد.ماکه بچه هامون را به مدرسه نمی فرستیم
 • اصلا IR ۰۹:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۸
  17 0
  آنلاینی‌هم‌مشکل‌یادگیری‌دارندواقعاسخت
 • سید سعید شبروی IR ۱۱:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۸
  14 11
  سلام تو مدرسه ما هیچ پروتکلی رعائیت نمیشود لطفا مدرسه هارا تعطیل کنین ممنون

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار