سخنگوی وزارت بهداشت به سوال مهم این روزها درباره اینکه ایران برای خرید واکسن کرونا از دیگر کشورهای جهان اقدام کرده است یا نه پاسخ داد.

واکسن کرونا

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، دکتر سیماسادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت درباره وضعیت خرید واکسن کرونا با توجه به دستور رئیس‌جمهور در این باره گفت: تاکنون هیچ واکسن موثری برای بیماری کووید- ۱۹ در جهان ساخته نشده که مورد تایید سازمان جهانی بهداشت باشد.

وی افزود: واکسن‌هایی که در حال حاضر در مورد آن ها صحبت می‌شود، هنوز مورد تایید سازمان جهانی بهداشت قرار نگرفته‌اند. در نتیجه هنوز قیمت یا هزینه‌ای هم برای واکسنی که تولید و مورد تایید واقع نشده، تعیین نشده است.

لاری ادامه داد: در ایران نیز تلاش‌ها برای تولید واکسن کرونا در حال انجام است. در عین حال اگر کشوری واکسن کرونا را تولید کند و آن واکسن مورد تایید سازمان جهانی بهداشت قرار گیرد، بر اساس دستور ریاست جمهوری برای خرید آن اقدام می‌شود.

سخنگوی وزارت بهداشت تاکید کرد: در حال حاضر موثرترین اقدام در برابر کرونا، پیشگیری و رعایت فاصله گذاری و استفاده از ماسک است و این اصول در همه جهان تایید شده و انجام می‌شود.

کد خبر 546586

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 1
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • ناشناس US ۱۶:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۶
    3 1
    چراواکسن بخردشماهااگررعایت کرده بودیدتمام شده بودمن باشم نمی خرم فقط برای دکترهاوپرستارهاوخدمات انهامی خرم شماهادست ازگردش ها وتولدها وعروسی ها وعزاداری هانکشیدخجالت نمی کشید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار