پخش مجموعه رادیویی «جان‌آفرین» از دو شبکه رادیویی نمایش و سلامت از روز شنبه پانزدهم شهریور آغاز می‌شود.

رادیو

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی رادیو، «جان‌آفرین» بر اساس داستان واقعی روزهای پایانی زندگی زهرا سادات جعفرپور توسط زینب آرمند نوشته شده است که در زایمان دوم، ریه‌اش آمبولی شده و کبد و قلبش از کار می‌افتد و به کما می‌رود و در نهایت اعضای بدنش اهدا می‌شود.

ژاله محمدعلی تهیه‌کننده این نمایش رادیویی  درباره این نمایش گفت: این کار به خاطر فضاسازی خاطرهگونه‌ای که همراهان زهرا سادات جعفرپور دارند و داستان آن که به صورت مداوم به گذشته رفته و برمی‌گردد، فضای متفاوتی دارد.

او افزود: قرار بود «جان‌آفرین» مستند نمایشی – رادیویی باشد و همسر ایشان به عنوان راوی در کار حضور داشته باشند اما بعد شکل کار تغییر کرد و اکبر ملایی که نقش همسر خانم جعفرپور را در نمایش بازی می‌کرد روایت‌ها را خواند و در مقابل شیما جانقربان نیز نقش مرحومه زهرا سادات جعفرپور را ایفا کرد.

این تهیه‌کننده در پایان گفت: فضاسازی این نمایش بین واقعیت و رویا بود و موسیقی آن نیز در همین فضا انتخاب شد. به علاوه قلم زیبا و روان زینب آرمند به تأثیرگذاری این نمایش کمک بسیاری کرده است.

مجموعه «جانآفرین» به سفارش رادیو سلامت در اداره کل هنرهای نمایشی رادیو تولید شده است و از رادیو نمایش نیز پخش می‌شود. این مجموعه رادیویی به تهیه کنندگی ژاله محمدعلی، کارگردانی مهرداد مهماندوست، افکتوری نرگس موسی پور، صدابرداری جعفر جودتی و با هنرمندی شیما جانقربان، اکبر ملایی، شمسی صادقی، رضا عمرانی، بهناز بستان دوست، نگین خواجه نصیر، مینو جبارزاده، محمد پورحسن، شیوا رفیعیان، مهرخ افضلی و محمد شریفی مقدم تولید شده است.

«جان‌آفرین» از روز شنبه پانزدهم شهریور ماه ساعت ۱۶:۱۵ از رادیو نمایش پخش می‌شود و ساعت ۲۱:۳۰ روی آنتن رادیو سلامت می‌رود. این نمایش ساعت ۱۶:۴۵ نیز از رادیو نمایش تکرار می‌شود.

کد خبر 546150

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار