همشهری آنلاین: داستان نمایش جدید رادیویی "آوای شهر" که این روزها از رادیو نمایش پخش می شود به ماجرای تاریخی خشکسالی و قحطی نان در تهران دوره ناصرالدین شاه و تجمع اعتراضی زنان در این خصوص می‌پردازد.

راديو

به گزارش ایسنا، ژاله محمدعلی، تهیه‌کننده سریال رادیویی (آوای شهر) ضمن اعلام این مطلب افزود: تهیه‌کنندگی این سریال رادیویی، کار نسبتأ سختی بود چرا که به لحاظ تاریخی به برهه خاصی پرداخته بود و این مساله زمان تولید نمایش را افزایش داد تاجایی که در ویرایش متن و محتوای آن طوری انتخاب کردم که به اصل داستان لطمه وارد نشود.

تهیه‌کننده باسابقه رادیو نمایش ادامه داد: سختی تهیه‌کنندگی این سریال در انتخاب موسیقی هم وجود داشت؛ چون باید تصنیف‌های دوران قاجار را که مجددا اجرا شده انتخاب می‌کردم و این انتخاب را کاملا با آن دوران تاریخی تطبیق دادم تا برای شنونده باورپذیر باشد.

محمدعلی درباره تهیه‌کنندگی تخصصی حوزه نمایش رادیویی گفت: تهیه‌کنندگی دیجیتال نمایش رادیویی باعث می شود زمان کمتری هنگام ضبط صرف شود اما از طرف دیگر زمانی که تهیه کننده برای تهیه و انتخاب موسیقی می گذارد، زمان بیشتری است؛ درواقع این به نوعی خلوت تهیه‌کننده با اثر است تا آن را به بهترین شکل ممکن برای پخش ارائه دهد.

تهیه کننده رادیو نمایش در پایان گفت: در روند تولید نمایش رادیویی، تهیه‌کننده باید به موسیقی، افکت و فضاسازی و تعامل با همکاران کارگردان، بازیگر، افکتور و صدابردار آشنا باشد و این موجب می‌شود تا بتواند فضای نمایش را به درستی درک کرده تا آنچه را که مورد نظر نویسنده بوده است برای شنوندگان رادیو، باورپذیر سازد.

این روزها سریال رادیویی (آوای شهر) به تهیه‌کنندگی: ژاله محمدعلی، کارگردانی: مینو جبارزاده، گویندگی: میرطاهر مظلومی، صدابرداری: علی اکبر طاهری، افکتوری محمدرضا قبادی فر و با هنرمندی : صفا آقاجانی، مجید حمزه، شیوا رفیعیان، ماندانا محسنی، نورالدین جوادیان، بهادر ابراهیمی و تعداد دیگری از بازیگران اداره کل هنرهای نمایشی رادیو، هر شب ساعت ۲۲:۳۰ از رادیو نمایش پخش می‌شود.

کد خبر 455192

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار