سازمان هواشناسی نسبت به وزش باد شدید موقتی در ۱۰ استان هشدار داد.

باد

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، سازمان هواشناسی با صدور هشدار زرد رنگ آورده است: رشد ابرهای همرفتی بویژه در بعد از ظهر و اوایل فردا شب سه‌شنبه ۱۱ شهریورماه تا چهارشنبه ۱۲ شهریورماه موجب وقوع رگبار باران و رعد و برق گاهی توام با تندبادهای لحظه‌ای در استان‌های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، ارتفاعات شمال شرقی خوزستان، غرب اصفهان، لرستان، ایلام، همدان، کرمانشاه، کردستان و برخی مناطق آذربایجان غربی می‌شود.

بر اثر حاکمیت این شرایط جوی برخورد صاعقه و احتمال جاری شدن روان‌آب در مسیل‌ها و آبگرفتگی وجود دارد. بنابر این سازمان هواشناسی نسبت به احتیاط در تردد، چرای دام و اتراق در بستر و حاشیه مسیل‌ها و رودخانه‌ها، کنترل و بازگشایی آب‌روها، برداشت سریع محصولات بادام، اتخاذ تمهیدات لازم برای محصولات کشاورزی دپو شده در فضای باز توصیه می‌کند.

زمانی که سازمان هواشناسی هشدار زرد رنگ صادر می‌کند به معنای این است که پدیده‌ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می‌گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

کد خبر 545029

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار