مدیر کل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: بیشینه سرعت وزش باد در شبانه‌روز گذشته در زابل به ۹۴ کیلومتر بر ساعت رسید.

تندباد

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، محسن حیدری اظهار کرد: همان‌طور که انتظار می‌رفت، از روز جمعه ۷ شهریور بر شدت وزش بادهای ۱۲۰روزه در شمال استان افزوده شد و تا صبح امروز بیشینه سرعت باد در منطقه سیستان به ۹۴ کیلومتر بر ساعت رسید.

وی با بیان اینکه وزش این باد شدید در شمال سیستان و بلوچستان موجب خیزش گرد و خاک و کاهش دید افقی شد افزود: هم‌اینک سرعت وزش باد در زابل ۷۲ کیلومتر بر ساعت است که شعاع دید افقی در محدوده فرودگاه این شهر را به ۹ هزار متر کاهش داد.

مدیر کل هواشناسی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: بر اساس جدیدترین خروجی نقشه‌های پیش‌یابی و مدل‌های جوی، پیش‌بینی می‌شود همچنان وزش بادهای ۱۲۰روزه در شمال استان ادامه داشته باشد.

وی با بیان اینکه وزش باد با شدت کمتر در مناطق مرکزی و مرز شرقی تا سراوان و نوار غربی سیستان و بلوچستان تا زرآباد نیز روی می‌دهد افزود: وزش این باد شدید سبب خیزش گرد و خاک، کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا به‌ویژه در مناطق روستایی و برخی مسیرهای ارتباطی شمال استان می‌شود.

حیدری ادامه داد: با توجه به مخاطرات ناشی از باد شدید و گرد و خاک توصیه می‌شود در زمان غبارآلود شدن هوا از ترددهای غیرضروری خودداری شود.

کد خبر 544517

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار