رئیس امداد و نجات فدراسیون کوهنوردی از فوت یک کوهنورد مشهدی در دماوند با وجود ممنوعیت‌های ایجاد شده خبر داد و گفت که دماوند همچنان شلوغ است.

کوهنوردی در دماوند

به گزارش همشهری آنلاین به نقل ا ایسنا، حمید مساعدیان رئیس امداد و نجات فدراسیون کوهنوردی در باره حادثه پیش‌آمده که منجر به فوت یک کوهنورد در جبهه شمالی دماوند به رغم اعلام محدودیت ها برای صعود به قلل مرتفع شده بود، گفت: بسیاری از کوهنوردان باتوجه به تعطیلات پیش رو سعی دارند از جبهه شمالی دماوند بدون توجه به ممنوعیت و محدودیت ها اقدام به صعود کنند.

او گفت: این کوهنوردان هم برای صعود، مسیر شمالی دماوند را انتخاب کرده بوند. مسیر شمالی از مسیر های دیگر صعود کمی سخت تر است. دیشب (پنج شنبه) حدود ساعت ۱۲ در مسیر شمالی قله دماوند یک تیم از کوهنوردان استان خراسان رضوی در حین صعود دچار حادثه شدند. بنابرگزارش های اولیه یکی از اعضای این تیم در حین صعود دچار اصابت سنگ بزرگی قرار می گیرد. در اثر این حادثه کوهنورد مصدوم دچار شکستگی های مکرر و مولتیپل تروما می شود که یکی از موارد خطرناک آن شکستگی استخوان ران است.

او ادامه داد: بعد از این حادثه بلافاصله به ما تماس گرفته می شود و سریعا یک تیم امداد و نجات با تجهیزات کامل در نیمه های شب به سمت محل حادثه اعزام کردیم. همچنین با توجه به حضور کوهنوردان مختلف در مسیر، به همراهان وی سفارش به انتقال مصدوم به ارتفاعات پایین تر می شود و همچنین با توجه به تاریکی هوا امکان اعزام هلی کوپتر وجود نداشته و حدود ۶ بامداد امروز (جمعه ۷ تیر) تیم امداد به محل حادثه می رسد.

مساعدیان گفت: کوهنورد مشهدی حادثه‌دیده در مسیر شمالی قله دماوند پس از رسیدن تیم امداد و نجات هلال احمر و انجام عملیات احیای قلبی ریوی که به مدت ۳۵ دقیقه تا یک ساعت طول کشید، متاسفانه پاسخی نداد و این حادثه منجر به فوت وی شد. این کوهنورد ۳۰ سال داشت و نامش «حسان صبوریان» بوده که نیمه شب گذشته دچار حادثه سقوط و شکستگی استخوان فمور شد و اقدامات انجام شده برای امدادرسانی به وی موفقیت‌آمیز نبود.

مساعدیان در پاسخ به اینکه آیا خبر دارید که با وجود ممنوعیت صعود به قلل مرتفع، چند کوهنورد در دماوند حضور دارند، گفت: تعداد دقیق کوهنوردان هنوز اطلاع رسانی نشده است اما در جبهه شمالی، جبهه شمال شرق و چه جبهه غربی دماوند همچنان شلوغ است.

کد خبر 544316

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بهمن IR ۱۷:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۷
    0 0
    اگر کوهنوردی ممنوع است چرا نیرو انتظامی جلو صعود را نمیگیرند

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار