وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن تبیین برخی اقدامات وزارت رفاه در هفته دولت گفت: در دوران کرونا قریب به ۴۰ هزار نفر در ۸۰ مراکز درمانی تامین اجتماعی بستری بودند و بالغ بر ۹۰ درصدشان بهبود یافته و از بیمارستان‌ها ترخیص شدند.

محمد شریعتمداری

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، محمد شریعتمداری بعدازظهر چهارم شهریور با حضور در رادیو گفت وگو به مناسبت هفته دولت، به تشریح مهمترین برنامه ها و اقدامات این وزارتخانه پرداخت و با بیان اینکه از آخرین ماه سال گذشته با کرونا و مشکلات ناشی از آن مواجه شدیم اظهار کرد: تلاش کردیم با امکاناتی که در اختیار داریم هم به صورت مستقیم در امر تولید دارو و سایر نیازمندی های بیماران  کمک کنیم، از سوی دیگر نیز در درمان بیماران به صورت سرپایی و بستری گام های موثری در بخش درمان تامین اجتماعی برداشته شد.

وی افزود: قریب به ۴۰ هزار نفر در ۸۰ مراکز درمانی تامین اجتماعی بستری بودند و بالغ بر ۹۰ درصدشان بهبود یافته و از بیمارستان ها ترخیص شدند.

وزیر رفاه با بیان اینکه در تولید و تامین مواد اولیه دارویی که فشارهای حوزه درمان را کم می کرد گام های خوبی برداشته شد گفت: سایر سازمان ها و شرکت های زیرمجموعه نیز برنامه هایی در این زمینه داشتند. سازمان تامین اجتماعی شهدایی را در راه سلامت تقدیم کرد.

شریعتمداری ادامه داد: اقدامات این وزارتخانه به علت گستردگی و تنوع واحدها و سازمان های زیرمجموعه وسیع است ولی شاید مهمترین اقدامی که در ماه های گذشته صورت گرفت همسان سازی حقوق بازنشستگان بود.

وی با اشاره به اجرای متناسب سازی برای ۳.۵ میلیون نفر از بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی گفت: اوایل مردادماه اعتباری بالغ بر ۳۲ هزار میلیارد تومان تامین شد که نیمی از آن برای امسال و نیم دیگر برای سال آینده صرف متناسب سازی می شود.

وزیر رفاه ادامه داد: در صندوق بازنشستگی کشوری نیز همترازی حقوق در حال انجام است تا حقوق بازنشستگان به ۹۰ درصد حقوق شاغلین برسد. بالغ بر ۸۰ درصد حقوق بازنشستگان را در سطوح متفاوت افزایش خواهد داد.

وی در ادامه گفت: برای تعیین حقوق و دستمزد کارگران نیز با همه مشکلات نظام کارفرمایی کشور، محدودیت بازار و منابع و تعطیلی بنگاه‌ها تلاش شد که دریافتی کارگران معادل با نرخ تورم افزایش داده شود و آخرین اقدام هم افزایش ۳۰۰ تومانی حق مسکن بود که به تصویب رسید.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه پرداخت قرض الحسنه به بازنشستگان از ۲۰۰ میلیارد تومان در سال قبل به ۲ هزار و ۲۳۰ میلیارد در سال جاری افزایش پیدا کرد، افزود: بازنشستگان می‌توانند تا سقف ۵ میلیون تومان و بدون ضامن از تسهیلات قرض الحسنه برخوردار شوند.

کد خبر 543721

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 1
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • منصورجلالی IR ۱۱:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۵
  16 2
  برای دریافت پنج ملیون تومن بایدچکارکردلطفاجواب بدید
 • IR ۱۲:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۵
  17 6
  آقاى شريعتمدار لطفا با آقاى نوبخت مفاد نامه مجلس كميسىيون بودجه را درخصوص همسان سازى با جدول مجزاى كاركنان غير هيات علمى و١٠ درصد بازنشستگانى كه در دو سال اخير همسان سازى شامل حالشان نشده ،سريعتين وتا مهرماه اجرائى كنيد ،از اين مصاحبه ها وكلى گويى چيزى در نمى آيد
 • بازنشس---------------------------ته IR ۱۴:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۵
  13 3
  در مورد پرداخت وام ازدواج به فرزند بازنشستگان چه ضرورتی بود که قرعه کشی شد یا بهتر بود چنین وامی پرداخت نشود یا اگر بودجه کم بود می توانستید اعتبار را بین همه واجدین شرایط بالسویه وعادلانه توزیع می کردید. الان هم بهتر است برای ما جبران کنید .
 • کاظم IR ۱۴:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۵
  14 3
  هر کازی بکنند باز نشستگان با این اقتصاد وضشون درست نمشه

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار