مجموع نظرات: ۰
سه‌شنبه ۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۰
۰ نفر

رئیس موسسه تحقیقات برنج کشور گفت: ۳ رقم جدید برنج با کیفیت خوب و متناسب با ذائقه ایرانی توسط محققان این موسسه اصلاح شده و پس از تایید در کمیته معرفی ارقام نام‌گذاری و رسما معرفی می‌شود.

کاشت برنج

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، مریم حسینی اظهار کرد: در سال جاری این ارقام در سه گروه«متحمل به خشکی»، «پرپتانسیل» و «زودرس و خوش کیفیت» برای کشت در مناطق برنج خیز معرفی می‌شود.

وی افزود : از دهه ۸۰ برنامه‌ریزی برای اصلاح ارقام جدید با کیفیت پخت مناسب، زودرس  و پاکوتاه در موسسه انجام شده و هدف از اصلاح این ارقام علاوه بر افزایش عملکرد در واحد سطح و حفظ کیفیت پخت و خوراک، تحمل به ورس و خوابیدگی در باران ‌ای آخر فصل، زودرسی، کاهش مصرف آب و افزایش بهره‌وری بوده است.

رئیس موسسه تحقیقات برنج کشور بیان کرد : در  سال ۹۵ رقم گیلانه با خصوصیت پاکوتاهی، کیفیت پخت مشابه ارقام محلی، متحمل به ورس و زودرس معرفی شد و روند افزایشی سطح زیر کشت این رقم نشان می ‌هد که توانسته رضایت مصرف کننده  و کشاورز را تامین کند.

وی گفت : این رقم حدود یک تا یک و نیم تن در هکتار نسبت به ارقام محلی عملکرد بالاتری دارد و از نظر کیفیت پخت مشابه ارقام محلی است.

حسینی افزود : در سال ۹۷ نیز دو رقم «رش» و «تیسا» معرفی شد که این ارقام دارای پتانسیل عملکرد ۷ تن و بالاتر را دارند و از نظر کیفیت پخت نیز مناسب هستند، ضمن آنکه رقم تیسا جزو ارقام زودرس و دانه بلند و رش متوسط‌رس است.

رئیس موسسه تحقیقات برنج کشور تصریح کرد : آخرین رقم معرفی شده «آنام» با خصوصیات کیفیت پخت بسیار خوب، دانه شبیه رقم محلی دم سیاه، پاکوتاه و متحمل به ورس بوده و نسبت به سایر ارقام درصد پروتئین بالاتری دارد درصد پروتئین بالا ارزش غذایی این غله پر مصرف را بهبود می‌دهد.

 وی گفت : ترویج این ارقام را با  سازمان جهاد کشاورزی و موسسه آموزش و ترویج انجام می‌دهیم و مزارع الگویی در قالب پروژه‌های تحقیقی - ترویجی با هدف آشنایی کشاورزان با این ارقام در مناطق مختلف استان‌های گیلان و مازندران جزو برنامه‌های اصلی این موسسه است.

کد خبر 543605

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار