برای معاملات روز سه‌شنبه چهارم شهریور، ۵۷ درصد از پیش‌بینی‌ها از بین هفت کارشناس حکایت از توقف ریزش بورس دارد و فقط ۱۴ درصد روند بورس امروز را صعودی می‌دانند.

بورس

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از اقتصادنیوز، اتفاقات روز دوشنبه بازار سهام تا حدودی خوش‌بینی به مثبت شدن شاخص کل بورس را تقویت کرد، زیرا برای روز سه‌شنبه ۱۴ درصد از شرکت کنندگان اعتقاد دارند شاخص کل بورس امروز سبزپوش خواهد بود. روز گذشته در نظرسنجی دنیای اقتصاد کارشناسان شرکت‌کننده گزینه مثبت شدن شاخص بورس را تیک نزده بودند و بیش از ۶۰ درصد پیش‌بینی کرده بودند روند بازار نزولی است. پیش‌بینی که درست از آب درآمد و شاخص یک روز منفی دیگر را هم در ۱۱ روز کاری گذشته ثبت کرد.

اما برای امروز  هفت شرکت‌کننده  در نظرسنجی در پاسخ به این سئوال که بورس امروز صعودی است یا نزولی؟ پاسخی کاملا متفاوت از دیروز دادند. در نظر سنجی امروز کمتر از ۳۰ درصد از شرکت‌کنندگان معتقدند: شاخص کل امروز منفی بسته می‌شود و ۵۷ درصد دیگر روند متعادلی را برای بازار پیش‌بینی می‌کنند.

با توجه به اخبار شنیده برای مداخله سنگین حقوقی‌ها در معاملات امروز بازار سهام این احتمال وجود دارد که اراده برای جلوگیری از ریزش بیشتر و جمع کردن صف فروش‌های از سوی حقوقی‌ها بیشتر شده باشد. از این رو گزینه متعادل بودن بازار سهام فرض دور از ذهنی نیست اما موافقان ریزش اعتقاد دارند دلیل منفی شدن بورس نبود حمایت نیست بلکه بحران اعتماد است بنابراین تا ترمیم این مساله مسیر نزولی ادامه خواهد داشت. آنان پیش‌بینی می‌کنند بازار در روزهای آتی مثبت شود.

کد خبر 543449

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار بورس

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha