جان بولتون که دشمنی او با ایران بر کسی پوشیده نیست در اظهاراتی دونالد ترامپ را از پیگیری موضوع استفاده از مکانیسم ماشه و بازگرداندن تحریم‌های ایران برحذر داشت.

جان بولتون

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، جان بولتون مشاور سابق امنیت ملی دولت ترامپ در مقاله‌ای در روزنامه وال استریت ژورنال با اشاره به تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا برای فعال کردن مکانیسم ماشه در برجام، نوشت: دولت آمریکا تهدید کرده که اگر تمدید تحریم تسلیحاتی ایران شکست بخورد مکانیسم ماشه را فعال کرده و همه تحریم‌های تعلیق شده را باز می‌گرداند اما حامیان توافق استدلال می‌کنند که از آنجایی که واشنگتن از این توافق خارج شده، در جایگاهی نیست که مفاد آن را فعال کند. آنان حق دارند.

بولتون در ادامه با اشاره به اینکه دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا قصد دارد با استناد به پاراگراف ۱۱ قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت، تحریم‌ها را علیه ایران بازگرداند، افزود: این زرنگی است اگر بگوییم که به خاطر اهدافی که داریم عضو توافق هسته‌ای هستیم اما برای چیزهایی که نمی‌خواهیم عضو آن نیستیم. این دلیل به تنهایی کافی است که نتوان روند بازگشت تحریم‌ها را فعال کرد.

بولتون در بخشی از این مقاله می‌نویسد: ممکن است توافق دوم با ایران در دولت بایدن یا حتی در دولت دوم ترامپ محقق شود.

کد خبر 541276

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار