کتاب «به عقب پرواز کن، اگنس» نوشته الیزابت اتکینسون برنده جایزه بین‌المللی کتاب کودک در جشنواره کتاب آمریکا شد.

به عقب پرواز کن اگنس

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایبنا، دیلی‌نیوز از جشنواره کتاب امریکا گزارش می‌دهد که کتاب «به عقب پرواز کن، اگنس» نوشته الیزابت اتکینسون، نویسنده امریکایی  به عنوان برنده جایزه کتاب بین‌المللی برای داستان کودک(IPA) در سال ۲۰۲۰ انتخاب شد. جفری کین، مدیر و موسس این جشنواره خاطرنشان کرد که امسال بیش از ۲۰۰۰ نویسنده از نقاط مختلف دنیا آثار خود را برای رقابت در این بخش شرکت داده بودند.

کتاب «به عقب پرواز کن اگنس» که برای گروه سنی ۱۰ تا ۱۴ سال نوشته شده روایت اگنس ۱۲ ساله است که نسبت به همه چیز در زندگی‌اش از اسمش گرفته تا طلاق پدر و مادرش، رها کردن بهترین دوستان و نیز تغییرات جسمی‌اش احساس نفرت می‌کند. او در حالی که تابستانی را در کنار پدرش می‌گذارند تصمیم می‌گیرد به شخص دیگری تبدیل شود و از آن پس با افرادی که ملاقات می‌کند خودش را با نام کلوی معرفی می‌کند، به دروغ می‌گوید ۱۴ ساله است، والدینش کنار یکدیگر زندگی می‌کنند و خودش هم بازیگر و رقصنده است؛ همان زندگی را که آرزویش را در سر می‌پروراند. دروغ‌های اگنس به سرعت آشکار می‌شود و در روابط دوستان جدید او نیز ایجاد مشکل می‌کند.

 کتاب به «عقب پرواز کن اگنس» پنجمین کتاب الیزابت اتکینسون در این گروه سنی است؛ اتکینسون که ویراستار، کتابدار کودک، معلم انگلیسی و ستون‌نویس یک روزنامه است بیشتر برای رمان نوجوان « «من، اما فرک» شناخته می‌شود و با آثارش موفق به دریافت چندین جایزه از جمله جایزه کتاب مون‌بیم شده است.

کد خبر 541127

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار