معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری این منطقه یک گفت: شنبه‌های بدون پسماند با هدف نهادینه کردن فرهنگ زیست محیطی بین شهروندان و تفکیک پسماند خشک از مبداء از اول شهریور ماه سال جاری آغاز می‌شود.

طرح کاپ

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، مانی جعفریان گفت: در راستای اجرای طرح کاپ (کاهش پسماند)، شنبه‌های بدون پسماند با هدف آموزش‌های شهروندی و مشارکت افراد در حفظ محیط زیست شهری، ارتقاء بهره‌وری در زمینه خدمات‌رسانی شهری و مدیریت بهینه بهداشت از شنبه اول شهریور ماه سال جاری در محلات شمال تهران اجرا می‌شود.

او گفت: با اجرای این طرح آموزشگران بازیافت در محلات ۲۷ گانه شمال تهران حضور و در مراکز اداری، تجاری، مسکونی در در خصوص تفکیک از مبدا و شنبه‌ها بدون پسماند خشک آموزش های لازم را به شهروندان ارائه می‌کنند.

جعفریان با اشاره به اینکه اجرای طرح «شنبه بدون پسماند» با این هدف صورت می‌گیرد که در یک روز از هفته، پسماندهای خشک تفکیک شده با حداکثر ظرفیت و با مکانیزم‌های تشویقی جمع‌آوری شوند اضافه کرد: در شنبه‌های بدون پسماند از شهروندان خواسته شده پسماند خشک خود را روزهای شنبه ساعت ۸ صبح در بیرون از خانه قرار دهند تا نیروهای خدمات شهری پسماند شهرداری منطقه یک نسبت به جمع‌آوری آنها اقدام کنند.

وی افزود: در این طرح نیروهای خدمات شهری پسماند با ماشین‌های ملودی در سطح نواحی حرکت کرده و اقدام به جمع‌آوری پسماندها از در خانه خواهند کرد.

معاون شهردار منطقه یک خاطرنشان کرد: اگر شهروندان با ابعاد محیط زیستی تولید حجم بالای زباله و هزینه‌های گزافی که این امر به شهر تحمیل می‌کند آگاه شوند، حتما در اجرای طرح همکاری و مشارکت خواهند کرد.

کد خبر 540631

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار