مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور با اعلام آغاز زمان ثبت‌نام رانندگان متقاضی سرویس مدارس و بیان جزئیات آن، درباره نحوه فاصله‌گذاری اجتماعی در این سرویس‌ها توضیح داد.

سرویس مدرسه

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، مرتضی ضامنی مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور درباره ثبت‌نام رانندگان سرویس مدارس گفت: ثبت‌نام در سامانه سپند از سال گذشته به صورت سراسری در کشور اجرا شد. امسال هم در گام اول شرکت‌های پیمانکاری ثبت‌نام کردند و حدود ۱۵۰۰ شرکت پیمانکاری در سراسر کشور فرایند ثبت‌نام را تکمیل کرده‌اند که شهرداری‌ها تعدادی از درخواست‌ها را به تأیید رسانده‌اند.

وی افزود: در حال حاضر در بحث ثبت‌نام از رانندگان قرار داریم که از روز شنبه ۲۵ مردادماه سال جاری آغاز خواهد شد. این رانندگان به ۲ دسته تقسیم می‌شوند. اول رانندگانی هستند که در سال گذشته در سامانه سپند ثبت‌نام و سهمیه سوخت هم دریافت کرده بودند. این رانندگان باتوجه به شرایط شیوع بیماری کرونا در صورتی که مشخصات فردی و خودرویی آنها تغییری نکرده باشد نیازی به مراجعه حضوری ندارند و از روز شنبه پیامکی برای آنها ارسال می‌شود تا اگر تمایل داشتند سال آتی نیز در بحث سرویس مدرسه فعالیت کنند، اعلام آمادگی کنند و این کار از طریق پیامک انجام خواهد شد و ثبت‌نام آنها انجام می‌شود و در کارتابل شهرداری‌ها قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: اما آن دسته از رانندگانی که در سال گذشته در سامانه ثبت‌نام نکرده‌اند و متقاضی فعالیت در حوزه سرویس مدارس در سال تحصیلی آینده هستند، با توجه به هماهنگی انجام شده با دفاتر پیشخوان دولت، از روز شنبه ۲۵ مردادماه سال جاری می‌توانند به این دفاتر مراجعه کنند و ثبت‌نام خود را انجام دهند.

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور در خصوص لزوم رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی جهت جلوگیری از شیوع بیماری کووید-۱۹ در سرویس مدارس تاکید کرد: پروتکل‌های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا در سرویس مدارس همانند پروتکل‌های اعلامی ستاد ملی مقابله با کرونا در حمل و نقل عمومی است که با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و با حداکثر ۳ نفر در خودروهای سدان و در خودروهای جمعی با ۵۰ درصد ظرفیت اسمی باشد.

کد خبر 540076

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین خبر امروز

پر بیننده‌ترین اخبار سرویس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • محمد IR ۱۶:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۴
    1 0
    مشکلات اقتصادی را درک میکنیم . رانندگان محترم همه به هرحال باید درآمد داشته باشند. این هم قبول. اما قرار نیست رفع مشکلات اقتصادی به قیمت به خطر افتادن جان جگر گوشه های ما باشد. لطفا برای خودتان نبرید و بدوزید! فرزندانمان را در سیستم ناکارامدی که اگر مشکل و خطری پیش بیاید هیچکس مسولیتی قبول نمیکند و همه تقصیرها بر گردن خود مردم و رعایت نکردن پروتکل ها توسط آنان گذاشته می شود، به مدرسه نمی فرستیم . خلاص.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی