رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای شهر تهران با انتقاد از تنزل دادن بحث مبارزه با کرونا به موضوع طرح ترافیک، گفت: لغو طرح ترافیک را مفید نمی‌دانیم.

محمد علیخانی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از روابط عمومی شرکت واحد اتوبوسرانی تهران، محمد علیخانی با تاکید بر اینکه نگاه‌مان به موضوع طرح ترافیک، سلامت‌محور است و نباید برای اینکه حمل و نقل عمومی شلوغ نشود، مکان‌های دیگر را شلوغ کنیم، افزود: در حال حاضر خیابان‌های مرکز شهر به دلیل افزایش ترددها و گره‌های ترافیکی قفل شده‌اند.

رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای شهر تهران با اشاره به اینکه مسافران حمل و نقل عمومی به دلیل شرایط کرونا به یک پنجم کاهش یافته و لغو طرح ترافیک، تاثیر چندانی در آمار مسافران نگذاشته و تنها خیابان‌ها را شلوغ‌تر کرده است، اظهار کرد: دولت به جای اینکه اعتبارات مربوط به کرونا بابت خرید حداقل ۵۰۰ دستگاه اتوبوس برای تهران را بپردازد، با لغو طرح ترافیک، صورت مسأله مقابله با کرونا را پاک می‌کند.

علیخانی با بیان اینکه با لغو طرح ترافیک، نه تنها در خیابان‌های اصلی بلکه در خیابان‌های فرعی نیز با ازدحام خودروها روبه‌رو شده‌ایم، تصریح کرد: لغو طرح ترافیک به معنای تشویق مردم برای ورود به محدوده طرح ترافیک است و با انجام سفرهای غیر ضروری، میزان تجمعات در مرکز شهر و احتمال انتقال کرونا را افزایش می‌دهد.

نماینده مردم تهران در پارلمان شهری با تاکید بر اینکه لغو طرح ترافیک به مشکلات پلیس، ساکنان محدوده طرح و عموم شهروندان دامن زده است، خاطرنشان کرد: لغو طرح ترافیک به دلیل ورود خودروها به خطوط ویژه، حرکت اتوبوس‌ها در این خطوط را با اختلال روبه‌رو کرده است.

کد خبر 538901

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار