در حالی که طی بیش از یک ماه گذشته تمامی شهرهای استان گلستان در وضعیت قرمز قرار داشتند، از هفته جاری ۵ شهر به وضعیت زرد بازگشتند.

كرونا گلستان

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، معاون بهداشتی دانشگاه علوم‌ پزشکی گلستان در ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا گلستان اظهار کرد: در حال حاضر شهرهای آق قلا، گمیشان، بندرترکمن، علی آباد کتول و مراوه تپه در وضعیت زرد کرونا قرار دارند.

ناهید جعفری بیان کرد: گرگان با ۲.۳۹ بستری روزانه به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت، در وضعیت نارنجی قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه مابقی شهرهای استان در وضعیت قرمز کرونا قرار دارند، افزود: در مجموع استان گلستان با متوسط تعداد ۲.۵۹ بیمار روزانه به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت، همچنان در وضعیت قرمز  قرار دارد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم‌پزشکی گلستان تصریح کرد: کلاس‌های آموزشی، رستوران ها و فست فودها با رعایت پروتکل های بهداشتی در شهرهای با وضعیت زرد بازگشایی می‌شوند.

جعفری با اشاره به روند کاهشی کرونا در استان، گفت: در حال حاضر حدود ۴۵۰ بیمار با علائم حاد تنفسی در بیمارستان های استان بستری هستند.

استاندار گلستان نیز در نشست ستاد استانی مقابله با کرونا گفت: مقایسه تعداد بیماران کرونایی بستری طی سه هفته گذشته در استان نشان می‌دهد تعداد بیماران با سرعت در حال کاهش است.

هادی حق‌شناس اظهار کرد: اگر مردم همچنان پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند، شهرها با سرعت به سمت وضعیت نارنجی و زرد و سفید حرکت می‌کند.

استاندار گلستان با اشاره به اینکه همچنان در مجموع گلستان در وضعیت قرمز کرونا قرار دارد، تصریح کرد: در پیک دوم، تعداد بیماران بستری در گلستان از حدود ۷۵۰ نفر به حدود ۴۵۰ نفر رسیده است.

کد خبر 538756

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha