رایزنی فرهنگی ایران در ایتالیا جلد نخست کتاب «سیمرغ: سی مصاحبه با ایران‌شناسان ایتالیایی» را با مشارکت مؤسسه بین‌المللی مطالعات مدیترانه و شرق ایتالیا (ایزمئو) منتشر کرد.

تاریخ شفاهی ایرانشناسان ایتالیایی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، ۱۰ مصاحبه نخست کتاب «طرح تاریخ شفاهی ایران‌شناسان ایتالیایی» رایزنی فرهنگی ایران در ایتالیا را دربر می‌گیرد که علاوه بر خروجی صوتی - تصویری مطابق استانداردهای تاریخ شفاهی مرکز اسناد و کتابخانه ملی در مجلدی با پیش‌گفتار اکبر قولی، رایزن فرهنگی پیشین ایران در ایتالیا، پروفسور آدریانو روسی مدیر (ایزمئو) و ابوالحسن حاتمی مجری این طرح، در قالب ۲۷۵ صفحه در سال ۲۰۲۰ در شمارگان ۱۰۰۰ نسخه منتشر و با قیمت ۳۵ یورو روانه بازار نشر ایتالیایی زبان شده است.

محمدتقی امینی درباره این کتاب گفت: در جلد نخست این مجموعه، مصاحبه با پروفسور سیمونه کریستوفورتی، استفانو پلو، ریکاردو زیپولی، دانیله منگینی، آنا ونزان، پیئرفرانکو کالیاری، کارلو جووانی چرتی، آدریانو والریو روسی، کارلو ساکونه و فلیچتا فرارو به چاپ رسیده است.

رایزنی فرهنگی ایران در ایتالیا ادامه داد: این مصاحبه‌ها در قالب «طرح تاریخ شفاهی ایران شناسان ایتالیایی» بر مبنای تحقیقات و پرسشنامه‌های تهیه شده در رایزنی فرهنگی؛ توسط ابولحسن حاتمی اجرا شده، که پیاده سازی متن ایتالیایی مصاحبه‌ها و برگردان فارسی آن را نیز برعهده داشته و در نهایت، با مشارکت مؤسسه بین المللی مطالعات مدیترانه و شرق ایتالیا (ایزمئو) به چاپ رسیده است.

توافق‌های اولیه برای انتشار برگردان فارسی این مجلد توسط ناشر معتبر داخلی انجام یافته و انتشار مجلد آتی، مشتمل بر ۱۰ مصاحبه طرح «تاریخ شفاهی ایران‌شناسان ایتالیایی» از برنامه‌های مصوب سال ۱۳۹۹ نیز با مشارکت مؤسسه بین‌المللی مطالعات مدیترانه و شرق ایتالیا (ایزمئو) در دستور کار قرار گرفته است.

کد خبر 538692

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار