معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه دولت ظرف روزهای آینده مصوبه افزایش حق مسکن را ابلاغ می‌کند، درباره مبلغ آن که چقدر خواهد بود، توضیح داد.

اسکناس - دستمزد - حقوق

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایلنا، این روزها تصویب افزایش حق مسکن کارگران به مهم‌ترین خواسته صنفی آنها از دولت تبدیل شده است. با این حال تعلل دولت مانع از تصویب آن شده است.

بر اساس مصوبه شورای عالی کار، حق مسکن کارگران از ۱۰۰ هزار تومان به ۳۰۰ هزار تومان افزایش می‌یابد اما به گفته نمایندگان کارگران و کارفرمایان، قرار نیست دولت مصوبه شورای عالی کار را عینا تایید کند و می‌تواند رقم کمتری را به تصویب برساند که البته با توجه به اینکه محمد شریعتمداری وزیر کار از پیش اعلام کرده است که با افزایش حق مسکن، دستمزد کارگران در سال ۹۹، مجموعا ۴۴ درصد افزایش می‌یابد، بعید به نظر می‌رسد که دولت اراده‌ای بر خلاف اراده شکل گرفته در مجموعه وزارت کار را اعمال کند. 

حاتم شاکرمی معاون روابط کار و جبران خدمت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پاسخ به این پرسش که چه زمانی حق مسکن کارگران در دولت تصویب می‌شود، گفت: دولت در حال بررسی مصوبه شورای عالی کار در مورد افزایش حق مسکن است و ظرف روزهای آینده مصوبه آن را ابلاغ می‌کند.

وی افزود: این امیدواری وجود دارد که با افزایش حق مسکن کارگران، تنها کمی از فاصله‌مزد از هزینه‌های سبد معیشت خانوارهای کارگری که سال گذشته بر اساس توافق سه‌جانبه میان کارگران، کارفرمایان و دولت ۴ میلیون و ۹۴۰ هزار تومان محاسبه شد، کم شود. 

کد خبر 537728

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار