«پس از ۲۱ سال کار در رادیو و تلویزیون، قادر به ادامه فعالیت در رسانه نیستم. دیگر نمی‌توانم ...». این جمله بخشی از پست اینستاگرامی خانم صبا راد - مجری سابق تلویزیون و رادیو - است که پس از این استعفا از خودش یک آوازخوان اینستاگرامی و یک آشپز خانگی ساخت تا همچنان دیده شود.

صبا راد

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، نمی‌توان این موضوع را کتمان کرد که صبا راد یکی از مجریان باتجربه و مسلط صدا و سیما در سال‌های اخیر بوده است. او صدایی گیرا و نگاهی نافذ دارد و اجرای برنامه عصرگاهی «به خانه برمی‌گردیم» هم به شهرت او افزوده بود. راد در دی‌ماه سال گذشته تصمیم گرفت که پس از سال‌ها فعالیت رسانه‌ای، از صدا و سیما استعفا کند و عرصه اجرا در رسانه ملی را برای همیشه کنار بگذارد.

طبیعی است کسی که سال‌ها در عرصه تصویر فعالیت کند، پس از کنار گذاشتن صحنه همچنان میل به دیده‌شدن داشته باشد. درست است که میل به دیده‌شدن از آنجا که منجر به رشد و شکوفایی است در نگاه اول خوب است اما خیلی وقت‌ها این میل و رغبت از غم و سرخوردگی هم ناشی می‌شود. خانم راد هم پس از استعفایش دوست داشت همچنان دیده شود. برای همین اول باید ژست منتقد بودن به خودش می‌گرفت و چه چیزی بهتر از منتقد صدا و سیما بودن؟

او که به گفته خودش ۲۱ سال در رادیو و تلویزیون خدمت کرده، چندوقت پس از استعفایش در حالی که دیگر حجاب بازتر و راحت‌تری دارد، منتقد برنامه خودش «به خانه برمی‌گردیم» می‌شود و به عوامل برنامه با تمسخر پیشنهاد می‌دهد که آهنگی از «شهرام شب‌پره» را به عنوان تیتراژ استفاده کنند! بعد از مدتی تصمیم می‌گیرد خوانندگی را هم در فضای اینستاگرام امتحان کند و ویدئویی از آوازخوانی خودش در کنار همسرش که یک خواننده پاپ است، منتشر می‌کند؛ هرچند که این ویدئو در فضای مجازی با استقبال چندانی هم مواجه نشد.

او همچنان به نانوایی، قنادی، آموزش تهیه خورش کرفس و کوفته تبریزی و ... ادامه می‌دهد و گاهی تبلیغ تجهیزات سرویس بهداشتی و ... می‌کند و در این میان متلک‌هایی هم به مجریان چادری صدا و سیما می‌اندازد و رفتارهایی از خودش نشان می‌دهد که به قول شاملو، هرگز کسی اینگونه فجیع به کشتن خود برنخاسته است!

در واقع این مجری باسابقه در این مدت پس از استعفایش رفتارها و جلوه‌هایی از خود به نمایش می‌گذارد که انگار ۲۱ سال به اجبار در صدا و سیما خدمت می‌کرده و در این سال‌ها تلویزیون او را گروگان گرفته و حالا به آزادی‌ای که همیشه آرزویش را داشته، رسیده است.

او حالا مدتی است که خبر از مهاجرت خود و همسرش به کشور ترکیه را منتشر کرده است و مسابقات اینستاگرامی برای دنبال‌کنندگانش برگزار می‌کند. مثلا عکسی از خودش منتشر می‌کند و به قید قرعه به لایک‌کنندگان تصویرش ۲۰۰ هزار تومان جایزه می‌دهد!

البته در این میان نمی‌توان سیستم معیوب صدا و سیما را نیز در الگوپروری‌هایش نادیده گرفت. صدا و سیما مجریان خانم را به عنوان الگوهای حجاب اسلامی به مخاطبانش معرفی می‌کند و سپس با مجریان پرحاشیه چند سال اخیر مثل صبا راد یا آزاده نامداری این احساس به فرد دست می‌دهد که رسانه با او صادق نبوده است.

«رسانه ملی» در راستای نیت خیرخواهانه‌اش می‌تواند فردی را به عنوان الگو به مخاطب معرفی کند که یک محجبه واقعی باشد، به اصول و معیارهای صدا و سیما عمیقا پایبند باشد تا مجبور به نقش‌بازی‌کردن نشود. طبیعی است هر آدمی دیر یا زود از نقش‌بازی‌کردن خسته می‌شود و دوست دارد به خود واقعی‌اش برگردد.

به طور قطع وقتی بانوان محجبه‌ای که مخاطب دائمی تلویزیون هستند، وقتی می‌بینند از پوشش آنها استفاده ابزاری و صرفا کسب نان می‌شود، دچار احساس بدی نسبت به همان سلبریتی و رسانه‌ای که او را الگوی حجاب معرفی کرده است، می‌شوند.

کد خبر 537310

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 24
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • مجید IR ۱۶:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
  بازم خداروشکر این خودش را رها کرد خیلی ها هستند خودشان را در نفاق زندانی کردن
 • US ۱۶:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
  مقصر صدا و سیمای معیوب ماست وقتی رئیس ی شبکه میشه ی جوان نادان و با فردوسی پور لج میکنه انتظاری نمیشه داشت.
 • رضا احمدی IR ۱۶:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
  البته باید بگویم این موضوع صرفا مربوط به این خانم نمیباشد وخیلی دیگر از افراد ذکور واناس هستند که به صورت ریا وتظاهر نون میخورند وبه نظر اینجانب مقصر هم نیستند مادر بنده که هیچگونه دانشگاه وکلاس درس کلاسیک هم نخوانده بود وسواد هم نداشت وخداوند روحش را قرین رحمت نماید میفرمود چاهی که اب ندارد اب دستی کاری براش نمیکنه فلذا از این جهت اینها مقصر نیستند مقصر اصلی کسی است است که ادمی را جذب صدا وسیمانموده که از اولش هم اعتقادی به پوشش مذهبی نداشته اگر کسی اعتقاد قلبی و باور دینی به یک موضوعی داشته باشددر هر شرایطی ان را حفظ میکند
 • IR ۱۶:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
  واقعا اینا خیلی مهمن؟؟!!اینا هم یکی مثل یه آدمی که یه گوشه دنیا دارن زندگی میکنن.چرا اینقدبیخود گندشون میکنید.مثلا بودن یانبودنشون چه ضرر وخاصیتی داره؟چندصباحی هیچکس دیگه یادشم نیس که همچین کسی وجودداشته.
 • احد IR ۱۷:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
  اینجور ادمهای شهرت طلب باری بجز کمبود شخصیتی ندارند ، اصلا چه نیاز است که همه ما را بشناسند . امان از خود مطرحی و خودشیفتگی ...
  • DE ۲۱:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
   خیلی فکرت خودت اشغاله
 • سارا CA ۱۸:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
  همشهری تو چرا خودزنی میکنی؟ صدا و سیما بهتره از آدم های معمولی استفاده کنه. معمولی. چشماتونو باز کنین دیگه این تبلیغات چادر رو به جامعه برمیگردونه. کی میخواین کنار بیاین؟
 • جواد AE ۱۸:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
  به نظر من از بس که مسئولان صدا و سیما بخصوص افراد پشت پرده رسانه ملی بدون در نظر گرفتن شرایط جهانی و تغییر تفکرات قدیمی ،با افراط گرایی باعث شدن مجریان خوب و معروف یا خودشان استعفا نمایند یا مثل آقای عادل فردوسی پور کنار گذاشته می‌شوند
 • ناشناس IR ۱۸:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
  من یکبار دیگر هم گفتم زندگی هر کسی بخورش مربوط است و خداوند بزرگ سر را آفرید که در زندگی خودمان باشد نه در زندگی مردم
 • امیر IR ۱۸:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
  به نظر مامردم ایران خانم راد قبلا هم زیبایی ظاهر داشتند و هم زیبایی باطن ، اكنون ايشان همان زیبای ظاهر را دارند ولی دیگر زیبایی باطن ندارند . پس به نظرمن چیزی را ازدست داده اند نه اینکه به ارزشهایشان افزوده شده باشد و این یک نوع باخت است. بازنده راد !
 • IR ۱۹:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
  همش شده شعاربازی
 • هادی IR ۲۰:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
  هرکاری دلش بخواد میکنه نه به من ربطی داره نه به شما
 • IR ۲۰:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
  حالا شما چرا عصبانی هستید که به تمسخر ایشون رو آوردید؟
 • حیییئیدر IR ۲۰:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
  حیف صدا سیما چنین افرادی استخدام میکنه
 • IR ۲۱:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
  توروخدابه جای کنکاشی زندگی مردم وچادری بودن یانبودنش به فکرمشکلات اصلی مردم ومملکت باشید ای مسولین. مردم دیگه به خدا خسته شدن ازاین بازیها. بذازین هرکسی هرجور که میخواد فکرکن وبپوشه وزندگی کنه الان مشکل کشورمااین چيزهاست مگه
 • IR ۲۱:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
  مقصراصلی، صداوسیمااست
 • IR ۲۱:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
  تو گزینش صدا وسیما اگه دقت کنین که هربیچاره نون به نرخ روز خورو استخدام نکنین.. ازین اتفاقا نمیوفته
 • IR ۲۱:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
  چندان خبر قابل توجهی نیست / فکر و اندیشه خودش است . خیلی به افراد دیگر ارتباطی ندارد/ دوست دارد اینطور زندگی کند ؟به بظر شما چه اشکالی دارد........../
 • IR ۲۱:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
  متاسفانه تو‌کشور ما خیلی به خاطر ظاهر سازی شون دارن بار خودشون را می بندم وقتی که بارخودشون را بستند پشت پا می زنند به همه چیز لعنت بر هر کس که باظاهرش نون می خوره تا بارش را برنده
 • دانا IR ۲۱:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
  مشکل از خود طرفه ،اگر صبا راد خودش و اونجوری تو تلویزیون معرفی کرده و همه اونجوری شناختنش هیچ لزومی ندارد بخاد جور دیگه ای رفتار کنه ،این یک نوع ضعف ناشی از مسایل حاشیه ای زندگی میشه که تو دوران زندگی دو نفره اتفاق میوفته ،هنرمندی که بخاد حاشیه سازی کنه و جوری خودش و نشون بده که ۲۱ سال نبوده واقعا جای تأسف داره براش و این یک نوع گول زدن مخاطبه چون خیلی‌ها بودن که که شخصیت صبا راد و باوقار بودن ایشان همانطوری که در رسانه بودن برایشان الگوی رفتاری شده .
 • IR ۲۱:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
  اصلا چ لزومی دارد انهایی که در صداو سیما هستند در برنامهای پر مخاطبی مثل خندوانه .دورهمی وووو مهمان شوند و برای مردم به نمایش بیشتر دربیایند خودشون رو مطرح کنند بعد بگذارند و بروند مگر ایران انسانهای سالم و خادم و صادق کم دارد از هرقشری شناسایی کنند این برنامه ها با اونا تشکیل بشه تا این مجریا خیالات برشون نداره فکر کنن علی ابادم شهریه
 • IR ۲۱:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
  زیادی جو گیر شده
 • مهدی همدانی IR ۲۱:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
  83 78
  چی بگم! حرفی ندارم!
 • بهار IR ۱۵:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۲
  13 8
  زندگی خودشه

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار