سارق خودرو برای فرار از دست پلیس وارد یک نانوایی شد و شاطر و شاگردش را گروگان گرفت.

دستگيري

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از روزنامه ایران، چندی پیش واحد گشت کلانتری ۱۲۲ دربند در محدوده خیابان دربند مشغول گشت‌ بودند که دو نفر به آن‌ها مراجعه می‌کنند و می‌گویند مرد جوانی در حال باز کردن کلاف در یک خودروی پژو ۲۰۶ سفید رنگ است. وقتی مأموران به طرف وی رفتند متهم پا به فرارگذاشت.

مأموران به تعقیب متهم پرداختند که متوجه شدند یک مغازه نانوایی ۱۰۰ متر بالاتر از محل سرقت وجود دارد که کرکره مغازه به ‌صورت نیمه‌باز است.

سرهنگ محمد کاووسی سرکلانتر هفتم پلیس پیشگیری پایتخت در این باره گفت: با نزدیک شدن مأموران به مغازه آن‌ها متوجه صدای داد و فریادی شدند که از داخل مغازه به گوش می‌رسید. بلافاصله مأموران از خودرو پیاده شدند و در جریان بررسی‌های آن‌ها مشخص شد سارق فراری داخل مغازه نانوایی است و با چاقوی بزرگی که در دست دارد شاطر و شاگرد نانوا را تهدید به قتل کرده تا ساکت باشند. 

مأموران با دیدن این صحنه سعی در آرام کردن سارق مسلح و دستگیری وی داشتند، اما متهم که با دیدن پلیس شوکه شده بود تهدید کرد اگر پلیس اقدامی انجام دهد به نانوا و شاگردش آسیب وارد می‌کند.

سرکلانتر هفتم ادامه داد: در ادامه سارق مسلح قصد فرار داشت، اما مأموران گشت پلیس در اقدامی سریع و با استفاده از فنون دفاع شخصی متهم را خلع سلاح کردند. در جریان این درگیری سارق اقدام به شکستن شیشه‌های مغازه کرد.

سرهنگ کاووسی با بیان این‌که در جریان این درگیری هم سارق و هم یکی ازمأموران مجروح شدند، افزود: پس از دستگیری سارق مسلح با هماهنگی با عوامل اورژانس متهم به‌ صورت سرپایی تحت درمان قرار گرفت. در ادامه و در بررسی‌های تکمیلی مأموران اقدام به بازرسی کوله‌پشتی متهم کردند که دو دستگاه تلفن همراه، ۴ پنل ضبط و یک جفت باند داخل میز از وی کشف و ضبط شد.
وی در ادامه اشاره کرد: متهم به کلانتری ۱۲۲ دربند منتقل شد و به سرقت از چهار دستگاه خودرو اعتراف کرد.

سرکلانتر هفتم در ادامه به شهروندان توصیه کرد: وسایل گرانبها و ارزشمند خود را داخل خودرو نگذارند چراکه در این صورت انگیزه سرقت برای سارقان به وجود می‌آید. همچنین توصیه می‌کنیم شهروندان خودروهای خود را در محل روشن و پر رفت‌وآمد پارک کنند و حتی داشبورد خودرو خودشان را باز بگذارند که سارقان از خالی بودن این قسمت مطمئن شوند.

کد خبر 537134

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار