سخنگوی وزارت بهداشت گفت: در شرایطی که هیچ تصوری از پاییز و زمستان و احتمال هم‌زمانی ویروس کرونا و آنفلوآنزا وجود ندارد، چطور می‌توانیم این ریسک را انجام دهیم و برگزاری کنکور را عقب بیندازیم.

کنکور

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، دکتر سیما سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت درباره نظر وزارت بهداشت و درمان در زمینه برگزاری یا عدم برگزاری کنکورهای سراسری در شرایط فعلی شیوع کرونا بیان کرد: اولویت وزارت بهداشت سلامت آحاد مردم ایران است. وزارت بهداشت وظیفه دارد شرایط را برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا به شکل توصیه انجام دهد.

وی ادامه داد: در زمینه توصیه‌ها نیز راهی به جز اطلاع‌رسانی و تدوین پروتکل‌های بهداشتی و تشویق به رعایت و تا حدی اجبار به رعایت آن‌ها وجود ندارد. به طور مثال اصناف باید پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند تا اجازه فعالیت داشته باشند و اگر رعایت نکنند، ابتدا اخطار دریافت می‌کنند و سپس برای مدتی پلمب شده و از ادامه فعالیت منع می‌شوند. حالا این وضعیت در مورد برخی اماکن یا فعالیت‌ها در عمل امکان‌پذیر نیست. به طور مثال در مورد برگزاری کنکور باید پروتکل‌های تدوین‌شده را با حداکثر دقت و وسواس اجرا کنند.

لاری با بیان اینکه برگزاری کنکور برعهده وزارت علوم و سازمان سنجش آموزش کشور است، افزود: وزارت بهداشت علاوه بر تدوین پروتکل‌ها و ارائه توصیه‌ها، وظیفه نظارت بر اجرای پروتکل‌ها را نیز برعهده دارد و کارشناسان و بازرسان بهداشت محیط این نظارت را انجام می‌دهند. از طرفی همراهی و همکاری داوطلبان هم باید وجود داشته باشد.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: در شرایطی که هیچ تصوری از پاییز و زمستان و احتمال هم‌زمانی ویروس کرونا و آنفلوآنزا وجود ندارد، چطور می‌توانیم این ریسک را انجام دهیم و برگزاری کنکور را عقب بیندازیم. البته تصمیم‌گیری در مورد این موضوع برعهده وزارت علوم و ستاد ملی مقابله با کروناست و وزارت بهداشت فقط توصیه‌های بهداشتی و ضوابط برگزاری آزمون را از نظر بهداشتی تدوین، ابلاغ و بر آن‌ها نظارت می‌کند.

کد خبر 536838

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 7
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۰۹:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
  50 14
  تو رو خدا کنکور رو تا زمان خنک شدن هوا ب تاخیر بیندازید ما آزمون میخوایم بدهیم ب تماشای فیلم ک نمیرویم باید بتوانیم تمرکز کنیم
 • داوطلب IR ۰۹:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
  79 11
  کنکور ارشد لطفا تعویق بی افتد
  • IR ۱۵:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
   1 4
   هیچ فایده ای این حرفها براتون نداره کنکور در زمان مقرر برگزار خواهد شد
 • IR ۱۱:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
  14 0
  دوستانی که میگن باید برگزار بشه فکر ما جنوبی ها باشید که میگن باید بدون تهویه تو سالن های قدیمی با ماسک کنکور بدیم
 • ارشد IR ۱۲:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
  6 1
  همتون فقط حرف میزنید اخرش همه میگید هر چی ستاد مقابله با کرونا بگه
 • مهتا IR ۱۳:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
  16 1
  الانکه واکسنو دارن میسازن روسیه و بعدم تا مهرایران میرسه بزارن واکسن بزنیم بعدبریم
 • IR ۱۷:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
  1 12
  چرا تعویق بیفته ماکه توی مناطق گرم هستیم چی حالا حالا خنک نمیشه نبایدتعویق بیفته من مخالفم

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار