سه نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای بررسی مطالبات کارگران نیشکر هفت‌تپه صبح امروز شنبه یازدهم مرداد وارد استان خوزستان شدند.

اعتراض کارگران هفت‌تپه

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از مهر، سیدنظام‌الدین موسوی، احمد نادری و علی حضریان با هدف بررسی خواسته‌های کارگران نیشکر هفت‌تپه صبح امروز وارد استان خوزستان شدند و تا ساعتی دیگر در میان کارگران هفت‌تپه حضور می‌یابند.

یکی از تجمعات اعتراضی کارگران کشور که نزدیک به ۵۰ روز از آن می‌گذرد، مربوط به کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه در استان خوزستان است. صاحبان سهام این شرکت که با تخلفات مالی مواجه بودند، از اردیبهشت‌ماه واریز حقوق کارگران را متوقف کرده‌اند. کارگران نیز در اعتراض به این موضوع یا دست از کار کشیدند یا اقدام به تجمع مسالمت‌آمیز مقابل دفتر نماینده شوش در مجلس و یا شرکت و … کردند.

در واکنش به این مساله، حاتم شاکرمی،  معاون روابط کار وزارت کار اعلام کرد که کارفرمای شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه متعهد شده حقوق و مزایای اردیبهشت و خرداد ۹۹ را بلافاصله پس از رفع مسدودی حساب شرکت و حداکثر تا دهم مرداد ماه پرداخت کند.

با این حال، پیگیری‌ها حکایت از آن دارد که نه تنها حقوق معوق کارگران هفت‌تپه مربوط به ماه‌های اردیبهشت و خرداد واریز نشده بلکه حقوق تیر هم پرداخت نشده و به این ترتیب حقوق معوق کارگران این شرکت به سه ماه رسیده است.

اعتراض کارگران هفت‌تپه صرفاً مربوط به حقوق معوق نمی‌شود بلکه این افراد به وضعیت خصوصی‌سازی و آینده این شرکت نیز معترض هستند.

کد خبر 536159
منبع: مهر

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha