معاون بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی فرمول نهایی اجرای قانون متناسب‌سازی حقوق مستمری‌بگیران و بازنشستگان این نهاد را براساس ۴ شاخص‌ تشریح کرد و از اعمال آن از مردادماه جاری خبر داد.

دستمزد - حقوق - اسكناس

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، مهرداد قریب معاون بیمه‌ای سازمان تأمین اجتماعی اظهار کرد: متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان براساس بند «ب» ماده ۱۲ قانون برنامه ششم توسعه به اجرا گذاشته شده است و تمامی مستمری‌بگیران بازنشسته، ازکارافتاده کلی و بازماندگان مشمول این قانون هستند.

وی افزود: شاخص‌های موثر بر متناسب‌سازی حقوق مستمری‌بگیران شامل مبلغ متناسب‌سازی، ضریب ترغیب، تفاوت تطبیق و کمک‌هزینه معیشت و مسکن است.

معاون بیمه‌ای سازمان تأمین اجتماعی درباره نحوه محاسبه مبلغ متناسب‌سازی حقوق مستمری‌بگیران گفت: این مبلغ از طریق ضرب مبلغ پایه در تفاوت ضریب مستمری زمان اجرای متناسب‌سازی با ضریب مستمری در زمان برقراری به علاوه یک به دست می‌آید.

قریب افزود: ضریب مستمری در زمان برقراری نیز با تقسیم مستمری قابل پرداخت در زمان برقراری بر حداقل مستمری سال برقراری به دست می‌آید. ضریب مستمری در زمان اجرای متناسب‌سازی نیز با تقسیم مبلغ مستمری در زمان اجرای متناسب سازی بر حداقل مستمری در زمان اجرای متناسب‌سازی محاسبه می‌شود.

وی ادامه داد: مبلغ پایه به نسبت سنوات پرداخت حق بیمه از ۱۵۰ هزار تومان برای مستمری‌بگیران دارای سابقه ۱۰ سال و کمتر بیمه‌پردازی شروع می‌شود و برای افراد دارای ۳۵ سال و بیشتر بیمه‌پردازی به ۴۶۵ هزار تومان می‌رسد.

معاون بیمه‌ای سازمان تأمین اجتماعی گفت: ضریب ترغیب در فرمول اجرایی متناسب‌سازی حقوق مستمری‌بگیران به منظور برقراری عدالت طراحی شده است تا آن دسته از مستمری‌بگیرانی که در زمان اشتغال حق بیمه خود را به صورت منظم و مستمر پرداخت کرده‌اند از طریق اعمال این ضریب دریافتی بیشتری داشته باشند.

قریب اظهار کرد: ضریب ترغیب در واقع حاصل ضرب حداقل دستمزد در زمان اجرای متناسب‌سازی در ضریب متناسب با میزان سابقه است. این ضریب برای افراد دارای بیش از ۲۵ سال سابقه بیمه پردازی اعمال شده است.

قریب در ادامه درباره تفاوت تطبیق اعمال شده در فرمول متناسب‌سازی گفت: مبلغ مستمری و مزایای جانبی مستمری‌بگیران پس از اجرای متناسب‌سازی برای سوابق ۳۰ تا ۳۴ سال از مبلغ ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و برای سوابق ۳۵ سال و بالاتر از مبلغ ۳ میلیون تومان نباید کمتر باشد و کسری احتمالی تا مبلغ مذکور تحت عنوان تفاوت تطبیق به مستمری‌بگیران مربوطه پرداخت می‌شود.

معاون بیمه‌ای سازمان تأمین اجتماعی افزایش مجدد کمک‌هزینه معیشت و کمک‌هزینه مسکن را آخرین بخش از فرمول اجرایی متناسب‌سازی حقوق مستمری‌بگیران برشمرد و گفت: کمک‌هزینه معیشت از ۴۸ هزار تومان به ۱۲۰ هزار تومان و کمک‌هزینه مسکن از ۲۲ هزار تومان به ۷۰ هزار تومان رسیده است که در مجموع نسبت به سال ۹۸ از رشد ۱۷۲ درصدی برخوردار شده است.

کد خبر 534717

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 17
 • نظرات در صف انتشار: 1
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۱:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
  2 4
  دست شما درد نکنه ودر ضمن آنهای که داخل معدن بودن وشرایط سخت و زیان آور داشته اند چگونه محاسبه میکنید خدا نگهدار
 • حسین برزکار IR ۱۱:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
  7 4
  دست شما درد نکنه ودر ضمن آنهای که داخل معدن بودن وشرایط سخت و زیان آور داشته اند چگونه محاسبه میکنید خدا نگهدار
 • رضا IR ۱۲:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
  8 3
  امیدوارم که با این اضا فات باعث کشایشی در وصع زندکی بازنشستکان بو جود بیاید انشالله
 • طاها IR ۱۲:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
  12 0
  باباشمارابخدا اینقدرنگوید افزایش افزایش شما مگی بازاران گران میکنن شاید شما۵۰۰ تومان حقوق رابالا ببرید ازاینطرف جنس نصف ونصف گران مشی هی نگوید چه خبره
  • محمد IR ۱۳:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
   4 1
   خدا بزرگ است امیدوارم ،ولی ازاین بازاریهای پول پرست وکم فروش بعیدمیدانم،
 • IR ۱۳:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
  9 0
  مگه قرار نبود هفتصد هزار تومن بشه حق مسکن و خواربار
 • رز IR ۱۳:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
  12 3
  این چه همسان سازیه!!!اینکه بازم حقوقا بالا بیشتر اضافه شدن ما ک حداقل بگیریم ۳۰۰الی۴۰۰تومن.مسخره ست بعد ۹سال
 • علیرضا IR ۱۴:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
  9 3
  سلام فکر نکنم خود این آقا هم بدونه چی گفت با این فرمولهای پیچیده ضمنا جریمه تاخیر در پرداخت حق بیمه و یا بعبارتی تشویق افرادی که بیمه شان بموقع پرداخت شده است در زمان کار مربوط به کارفرماست نه کارگر . بدبخت کارگر هم در زمان اشتغالش مورد ظلم کارفرما بود و هم حالا
 • اصقر IR ۱۵:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
  10 2
  این کار شما اضافه شدن پلکانی به حقوق هاست کجاش همسان سازی ه
 • دهقانی IR ۱۶:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
  4 8
  سلام بر همه افراد دلسوز در حق مظلومین. خدایی من اولش از وزیر رفاه ناامید بودم ولی انگار عالی کار میکنه.
 • مری ۱۶:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
  6 1
  بین مقاطع زمانی سنوات خدمت اعلام شده رو هم در نظر میگیرندمثلا بین ۲۰ تا ۲۵ سال،سابقه پرداخت‌ حق بیمه،اگه کسی ۲۳ سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته بشه اون ۳ سال اضافه بر ۲۰ سال براش حساب میشه(توی ضریب ترغیب )
 • ناشناس IR ۱۷:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
  7 0
  من که بیست و چهار سال کار کردم ۳۷ در صد اضافه میشه ولی اونی که چهار بیشتر از منه چلو پنج درصد درضمن هر کسی حقوقش بیشتره خیلی بیشتر شده تا حقوق پایینی
 • IR ۱۷:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
  4 2
  سلام چرا هر روز این ماه و اون ماه مکنید کم بازنشسته ها را سر بگذارید دولت داره وقت میخره قول میدم یک ریال از بدهی را به تامین اجتماعی پرداخت نکرده
 • کاربرجدید IR ۱۸:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
  2 0
  باسلام اینها همه فرمول سازی است وگیج کردن ماها که آخر نفهمیم چگونه واز کجا ضربه خوردیم جامعه بازنشسته کارگری هم که اکثرا سواد لازم این موارد را ندارند وضربه مغزی میشوند نهایت یک توزیع پول دارد صورت میگیرد به نفع مسولان دولت وسازمان یعنی لشگر حداقل بگیر رابه نفع خودشان مصادره کردند
 • DE ۲۲:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
  5 1
  واله من که کارشناس امار و ریاضی هستم و ۳۲ سال کارم امار و برنامه ریزی بوده درست نفهمیدم ابن چی گفته
 • IR ۲۲:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
  9 0
  افزایش مسکن و معیشت را طوری روش مانور میدی انگار میلیونی اضافه شده تو را خدا بیست تومان شده هفتاد تومان خنده دار نیست ؟ قیمت اجناس روزانه تغییر میکنه وبا این افرایش خند ه دار وضعیت معیشت بازنشسته ها را درست کردید ؟؟؟؟؟ فقط فریب ما بازنشسته هاست
 • فریبرزکریمی نژاد IR ۱۸:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
  0 0
  سلام همانطورکه مستحضریداکثراشخاص که دارای سابقه بیمه کم از10تا15سال پرداخت خق بیمه میباشند حداقل دریافتی دارندماوکسانیکه بالای 30سال حق بیمه پرداخت کردیم هیچ رقم قابل توجهی اعمال نمگردد بنظرشما حق مابیشترضایع نمیشود

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار