استاد عیسی رستمی، نوازنده دوتار و پیشکسوت موسیقی مقامی خراسان جنوبی بر اثر ابتلا به کرونا درگذشت.

استاد عیسی رستمی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی پنجشنبه ۲ مرداد در پیامی درگذشت "عیسی رستمی" نوازنده دوتار و پیشکسوت موسیقی مقامی استان را به جامعه فرهنگی و هنری تسلیت گفت.

در متن پیام تسلیت ناصر نبی‌زاده آمده است: باور کردنی نبود خبر درگذشت هنرمند فرهیخته موسیقی مقامی استان «استاد عیسی رستمی» هنوز زمزمه جانمان بود نوای زیبای دوتار او، صلابت او بر صحن و پنجه‌ی هنرمندانه‌اش بر ساز.

وی ادامه داد: من و همکارانم در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی درگذشت این هنرمند برجسته را به جامعه هنری استان و هنرمندان شهرستان قائنات تسلیت عرض می‌کنیم. خداوند روح این عزیز را مورد رحمت و مغفرت قرار داده و به خانواده ایشان صبر عطا نماید.

عیسی رستمی متولد سال ۱۳۴۷ دهستان افین بخش زهان شهرستان زیرکوه بود که از سال ۱۳۶۱ برای ادامه تحصیل وارد دبیرستان دکتر علی شریعتی شهر قاین شد و در ۱۶ سالگی با توجه به ادامه جنگ تحمیلی و ادای دین به فرمان رهبر کبیر انقلاب عازم جبهه‌های نبرد شد که مدت ۶ ماه در این سنگر مقدس سابقه ایثارگری دارد.

این هنرمند به سبب علاقه به موسیقی محلی از دوران نوجوانی آواز محلی را دنبال می‌کرد و از سال ۱۳۷۸ به صورت تجربی دوتار نوازی را آغاز کرد، سپس در سال ۱۳۸۲ از محضر استاد عزیز تنها و استاد ذوالفقار عسکریان بهره برد.

وی ضمن نوازندگی دوتار به جهت علاقه به خوانندگی محلی از دوران نوجوانی و جوانی در این زمینه نیز فعالیت داشت و مسوول گروه موسیقی مقامی سرآهنگ شهرستان قاینات بود که سال‌های متمادی با انجمن موسیقی قاین و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قاینات در اجرای کنسرت‌های موسیقی، جشنواره‌های موسیقی مقامی در شهرستان و استان خراسان جنوبی به عنوان نوازنده و داور همکاری داشت.

استاد رستمی از سال ۱۳۸۵ با صدا و سیمای خراسان جنوبی نیز همکاری داشت که آثار ارزشمندی از دوتار و آوازش در آرشیو شبکه خاوران موجود است.

پیشکسوت موسیقی مقامی در حالی که ۵۲ سال سن داشت، در شهر قاین درگذشت.

کد خبر 533705

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان