نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس نسبت به نامه انتقادی احمد توکلی رئیس دیده‌بان شفافیت درباره نحوه انتخاب رئیس دیوان محاسبات در این کمیسیون واکنش نشان داد.

حجت‌الاسلام محمدرضا میرتاج‌الدینی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از خانه ملت،  سیدمحمدرضا میرتاج‌الدینی نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس نسبت به نامه انتقادی احمد توکلی رئیس دیده‌بان شفافیت درباره نحوه انتخاب رئیس دیوان محاسبات در این کمیسیون ( ‌اینجا بخوانید)  واکنش نشان داد و گفت: این‌همه مسائل کشور و مشکلات عدیده‌ اقتصادی و معیشتی، اعم از تبعیض و تورم و گرانی و بی‌عدالتی را که کمر مستضعفین جامعه زیر فشار آنها خم شده است وانهاده و علیه یک مسئله‌ داخلی مجلس شورای اسلامی بیانیه صادر کرده‌اید؟!

متن نامه به شرح زیر است:

بسمه تعالی

برادر ارجمند جناب آقای دکتر توکلی
نماینده محترم ادوار مجلس شورای اسلامی
سلام علیکم

نامه جنابعالی در خصوص انتخاب نامزدهای دیوان محاسبات، خطاب به مجلس و کمیسیون برنامه و بودجه در رسانه‌ها منتشر شده است. لازم دیدم به عنوان عضوی از کمیسیون برنامه و بودجه به استحضار برسانم که شرایط نامزدهای ریاست دیوان محاسبات و دادستانی، از جمله داشتن ۲۰ سال سابقه‌ی کار، طی چند جلسه ابتدا در کمیته دیوان محاسبات و سپس در کمیسیون برنامه و بودجه مورد مداقه قرار گرفته و منتخبین پس از احراز شرایط، از بین نامزدها انتخاب شده‌اند.

علی ایّ حال، با مطالعه‌ی نامه‌ی حضرتعالی، و به عنوان برادری دلسوز، پیش از همه چیز، این سوال در ذهنم ایجاد شد که چرا جنابعالی، این‌همه مسائل کشور و مشکلات عدیده‌ی اقتصادی و معیشتی، اعم از تبعیض و تورم و گرانی و بی‌عدالتی را که کمر مستضعفین جامعه زیر فشار آنها خم شده است وانهاده و علیه یک مسئله‌ی داخلی مجلس شورای اسلامی بیانیه صادر کرده‌اید؟!

شما به عنوان نهاد شفافیت و عدالت، به جای دفاع از محرومان جامعه و یا ارائه‌ی راهکارهای مناسب برای برون‌رفت از وضعیت نابسامان اقتصادی، سمتِ تندِ قلم را متوجه یک کار امید آفرین و ارزشمند_که پیام روشنی به مردم دارد_ نموده‌اید.

اکنون که در گام دوم انقلاب قرار داریم؛ و اصل راهبردیِ جوانگرایی از سوی رهبر فرزانه و حکیم انقلاب، سرلوحه‌ی مردم عزیز و مجلس شورای اسلامی قرار گرفته و حضور جوانان انقلابی و نخبه، یکی از امتیازات این مجلس از سوی ایشان بیان شده است، چرا باید به صورتی شتابزده بر علیه این رویکردِ مبارک، موضعِ سلبی اتخاذ کنید؟!

جناب آقای دکتر توکلی؛ کمیسیون برنامه و بودجه با بررسی کامل، دو فرد انقلابی و متعهد را یکی از میان مدیران نسل جوان انقلاب، و دیگری از مدیران نسل اول انقلاب برگزیده است. اکنون جای بسی تعجب است که جنابعالی در ابتدای گام دوم انقلاب که بر پایه‌ی جوانگرایی تبیین شده است، علیه یک جوان انقلابی، بسیجی، نخبه و فرزند شهید بیانیه صادر کنید و کار ارزشمند مجلس و کمیسیون برنامه و بودجه را تخطئه نمایید.

از شما که خود از نیروهای انقلابی هستید، انتظار داریم در مسیر وحدت نیروهای انقلاب و در راستای رهنمودهای مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) گام بردارید. والسلام

سید محمدرضا میرتاج‌الدینی
نائب‌رئیس کمیسیون برنامه و بودجه

کد خبر 533443

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 14
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • محمد IR ۱۷:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۱
  23 3
  مگر بسیجی بودن یا فرزند شهید تخصص میاورد؟
 • رادیا US ۱۸:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۱
  27 3
  سلام مثل اینکه ایشان فراموش کرده اند آقای.خاوری هم ظاهرا بسیجی مومن و انقلابی بود
 • احمد IR ۱۸:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۱
  15 3
  حالا هی به شهدا بچسبید
 • شهلا IR ۱۸:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۱
  23 1
  جوان بسیجی و فرزند شهید این طبقه بندی ها چه معنایی به کار تخصصی دارد ؟
 • IR ۱۹:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۱
  26 1
  برادر بزرگوار آنچه جامعه ما را به این روز انداخته تخطی از ضوابط و قوانین است رعایت موازین باید برای همه یکسان باشد ضمن احترام به آقای بذرپاش متاسفانه ایشان فاقد شرایط احراز این سمت هستندبپذیرید یکی از دلایل دور زدن مدیران در سنوات گذشته تا کنون عدم اشراف و فقدان تخصص آنها بر امور محوله می باشد
 • محمد IR ۱۹:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۱
  25 3
  شما چرا بهتون برمیخوره!!'!'اقای توکلی داره وظیفه اش رو انجام میده,شما هم به جای جبهه گرفتن به همون وظایفی که قید فرمودید رسیدگی کنید!!!(رفع تبعیض و.....)فرزند شهید هستن,معصوم.که نیستن!!!!
 • IR ۱۹:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۱
  21 1
  آیا تا به حال آسیب شناسی کرده اید که چرا کارآمدی سیستم کاهش یافته و مفسده بصورت تصاعدی افزایش می یابد؟لطفا از شعارزدگی خارج شوید و به تفاوت واقعیات با حقایق بیندیشید
 • hamid SE ۱۹:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۱
  16 2
  اگر ما جنگ نمیکردیم شهید نداشتیم انوقت کمبود مدیر برای شغل های بالا دست نداشتیم
 • IR ۲۰:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۱
  14 1
  بذرپاش باید آنقدر سعه صدر داشته باشندکه از پذیرش مسئولیتی که توان وتخصصش را ندارند خودداری نمایند
 • IR ۲۰:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۱
  24 1
  اشکال در این است که خودبرتربینی و خودتوانمندنگری در جامعه ما یک منش و رویه شده است
 • DE ۲۱:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۱
  12 0
  آقا جون حقشه که از حقه بازی ها پرده بر دارد حالا میخواد هر کسی باشه!!!!! و ناگفته نماند که حق مردم هم هست که از همه جیک و بوکها خبر داشته باشند!!!! نکنه که اگر حقیقت بیان بشه برای میرتاجدینی خوب نباشه!!!! آخه چی بگم فقط متاسفم برای اینکه در مملکتمان چی میگذره!!!!
 • GB ۲۳:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۱
  11 0
  گیرم پدر تو بود فاصل//از فصل پدر تو را چه حاصل شغل ها را موروثی نکنید.
 • IR ۰۸:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۲
  13 0
  چهل سال گذشت و هنوز برای آقایان عبرت نشده که نمیتوان بر اساس فرزند شهید بودن و انقلابی بودن مناصب را به افراد داد . چرخ کشور با این روشها نمیچرخد و فقر ریشه کشور و نظام را می خشکاند . امروز ببینید که کشور کره شمالی در سایه چنین تفکراتی چه جایگاهی دارد . تقریبا هیچ وزنی در دنیا ندارد و مردم در نهایت فقر بسر میبرند.
 • IR ۱۰:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۲
  3 14
  احسنت به حاج آقا میرتاج الدینی عزیز الحق که حرف حق را میزنید

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار