چهارشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۴
۰ نفر

داریوش فرضیایی اول مرداد ۱۳۵۲ در تهران به دنیا آمد.

داریوش فرضیایی

به گزارش همشهری آنلاین، داریوش فرضیایی متولد ١ مرداد ۱۳۵۲ در محله جوادیه تهران است. او مجری و برنامه ساز بخش کودک و نوجوان تلویزیون است که بیشتر به خاطر برنامه عمو پورنگ شناخته می‌شود. به دلیل ایفای نقش اصلی در همین برنامه، گاه در رسانه‌ها با نام عمو پورنگ نیز شناخته می‌شود. 

فرضیایی از سال ۱۳۷۳ و در ۲۱ سالگی وارد صدا و سیما شد و فعالیت خود را با گزارشگری رادیو آغاز کرد. پس از آن در برنامه عصر جمعه با رادیو در تیپ‌های مختلفی ظاهر شد که شاخص‌ترین آنها «گل پسر» و «ننه بلقیس» بود. با برنامه او «ما و شما» که به کارتون‌های درخواستی بچه‌ها اختصاص داشت وارد دنیای تصویر و تلویزیون شد. سال ۷۸ با مجموعه «تورنگ و پورنگ» بین بچه‌ها چهره شد و پس از آن در ماه رمضان سال ۱۳۸۱ با اجرای برنامه کودک و نوجوان و اسم مستعار هنری «عمو پورنگ» بین مخاطبان کودک و بزرگسال محبوبیت یافت. از دیگر کارهای فرضیایی می‌توان به «شبکه بی‌طرف»، «یکی و تکی»، «باز باران با طراوت» و… اشاره کرد. وی به همراه امیرمحمد در برنامه‌ای که صداوسیما با همکاری اداره راهنمایی و رانندگی تدارک دیده بود (همیار پلیس) به عنوان مجری و بازیگر ایفای نقش کرده‌است. این دو باز با هم در برنامه‌های دیگری چون «بوستان دوستان پورنگ» و «هزار و شصت و شونزده» و «کتابخانه عمو پورنگ» همکاری خود را ادامه دادند. در این چند برنامه اخیر او با افرادی چون امیرمحمد متقیان (نقش‌های امیرمحمد، گلدون خان، آقا نگهدار و آقا ممنون)، محمدرضا خوارزمی (نقش‌های جوجه و دوددو)، امیر سهیلی (نقش سلطان و بلبل خان و لب و دهن) و ابراهیم شفیعی (نقش پهلوان پنبه و نفس بابا و ایاز) و همکار بوده‌است.

گروه برنامه ساز عمو پورنگ در نوروز ۱۳۹۴ ویژه برنامهٔ «عیدانه عمو پورنگ» را به مدت هفت روز با همکاری شهرداری منطقه ۵ تهران در بوستان جوانمردان ایران به روی آنتن بردند. همچنین محله گل و بلبل تنها برنامه‌ای است که بزرگترین دکور برنامه کودک را تا به الان با مساحت ۱۵۰۰ متر را داشته‌است؛ که با مشارکت شهرداری تهران در ۹۰ قسمت ۴۵ الی ۶۰ دقیقه‌ای تولید و بر روی آنتن شبکه دو رفت.

  • برنامه‌های تلویزیونی

ما و شما (۱۳۷۴)/ تورنگ و پورنگ (۱۳۷۸)/ کودک و نوجوان (۱۳۸۱)/ ویژه ماه رمضان (۱۳۸۱)/ شبکه بی‌طرف (۱۳۸۳)/ یکی و تکی (۱۳۸۴)/ باز باران با طراوت (۱۳۸۵)/ شبکه کودک شبکه کوچک (۱۳۸۷)/ فوق برنامه عمو پورنگ (۱۳۸۸)/ بوستان دوستان پورنگ (۱۳۸۹)/ عبور موقت (۱۳۹۰)/ هزار و شصت و شونزده (۱۳۹۱)/ کتابخانه عمو پورنگ (۱۳۹۳–۱۳۹۲)/ عیدانه ۹۴ عمو پورنگ (۱۳۹۴)/ محله گل و بلبل (۱۳۹۸-۱۳۹۴)/ عیدانه ۹۵ عمو پورنگ (۱۳۹۵)/ بالشها (۱۳۹۷)/ عیدانه ۹۹ عموپورنگ (۱۳۹۹)
بچه محل (۱۳۹۹)

کد خبر 533411

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار رادیو و تلویزیون

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha