دربار سلطنتی عربستان سعودی بامداد دوشنبه اعلام کرد که سلمان بن عبدالعزیز پادشاه این کشور برای انجام آزمایشاتی به بیمارستان منتقل شده است.

پادشاه عربستان

به گزارش همشهری آنلاین، خبر بستری شدن پادشاه عربستان در حالی منتشر می شود که قرار بود مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق به این کشور سفر کند و حال این اتفاق سفر الکاظمی را هم تحت تاثر قرار داده است.

ایرنا گزارش داد: دربار سلطنتی عربستان سعودی بامداد دوشنبه ۳۰ تیر ماه اعلام کرد که سلمان بن عبدالعزیز پادشاه این کشور برای انجام آزمایشاتی به بیمارستان تخصصی ملک فیصل در ریاض منتقل شده است. خبرگزاری رسمی سعودی (واس) به نقل از دربار سلطنتی این کشور، سلمان به خاطر وجود التهاب در کیسه صفراء و انجام آزمایش راهی بیمارستان شده است.

سلمان هفتمین پادشاه سعودی است که  سال ۲۰۱۵ و به دنبال مرگ برادرش ملک عبدالله به پادشاهی عربستان رسید. وی که بیست و پنجمین پسر ملک عبدالعزیز است، متولد شهر ریاض است و ۸۴ سال دارد.

  • سفر نخست وزیر عراق به عربستان به تعویق افتاد

با بستری شدن ملک سلمان پادشاه عربستان، سفر نخست وزیر عراق به این کشور که قرار بود امروز انجام شود به تعویق افتاده است. وزارت خارجه عربستان اعلام کرده که این سفر پس از ترخیص ملک سلمان انجام خواهد شد.

قرار بود مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق پس از سفر به عربستان و دیدار با پادشاه و ولیعهد این کشور به تهران سفر کرده و با رهبر جمهوری اسلامی و سایر مقامات ارشد دولتی گفتگو کند.

بسیاری از کارشناسان سفر الکاظمی را تلاش برای میانجی‌گری میان ایران و عربستان دانسته بودند و گفته می شود وی حامل پیامی خواهد بود که روز گذشته محمد جواد ظریف در سفر عراق به او داده است تا به عربستان برساند.

در همین باره روز گذشته یغضنفر البطیخ، کی از رهبران ائتلاف فتح عراق در گفت وگو با شفق نیوز گفت که ظریف در سفرش به بغداد می‌خواهد پیامی به کشورهای حاشیه خلیج فارس و خصوصا عربستان برساند.

کد خبر 532651

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار