عضو هیات مدیره باشگاه ذوب آهن واکنش تندی به داوری دیدار این تیم برابر ماشین سازی انجام داد.

تیم فوتبال ذوب آهن

به گزارش همشهری آنلاین عضو هیات‌مدیره باشگاه ذوب‌آهن گفت: اگر داور بازی ما با ماشین‌سازی عذرخواهی نکند تندیس او را به عنوان چهره منفور به نمایش عموم می‌گذاریم. 

احمد جمشیدی سخنگو و عضو هیات مدیره باشگاه ذوب آهن در گفت‌وگو با سایت این باشگاه گفت: چه کسی جوابگوی مردم اصفهان خواهد بود در حالی که در بازی با ماشین سازی تبریز تیم داوری رسما و علنا سر تیم فوتبال ذوب آهن را برید؟ جمشیدی اظهار داشت: واقعا باید به حال فوتبال ایران تاسف خورد، اتفاقاتی که در بازی ذوب آهن با ماشین سازی رخ داد به هیچ وجه قابل پذیرش برای مردم شریف اصفهان، کارگران و پرسنل زحمتکش کارخانه و باشگاه ذوب آهن و همچنین عدالت خواهان جامعه فوتبال ایران نیست و نخواهد بود. 

وی ادامه داد: کمیته داوران، سازمان لیگ برتر و فدراسیون فوتبال ایران باید برابر این بی عدالتی علنی موضع گیری روشن خود را اعلام کنند و ما از حق مردم اصفهان و خانواده بزرگ ورزش ذوب آهن نخواهیم گذشت. به نظر می رسد نهادهای نظارتی باید بیشتر و گسترده تر از همیشه به فوتبال ایران ورود کنند.

سخنگوی باشگاه ذوب آهن همچنین گفت: واقعا باید پرسید که به کدامین گناه اینگونه با ذوب آهن که همواره مظلوم و نجیب بوده است رفتار می کنند؟ مسئله آن چنان حاد و علنی بود که قاسم حدادی فر کاپیتان خوش اخلاق ذوب آهن که سالیان سال به عنوان برترین بازیکن اخلاق مدار فوتبال کشور انتخاب شده است، با کارت قرمز داور روبرو شد. اطمینان داشته باشید که داور این دیدار به منفورترین چهره برای مردم اصفهان تبدیل شد و هرگز آن چه با بی عدالتی علنی در چمن ورزشگاه فولادشهر انجام داد، فراموش نخواهد شد. این داور باید در یکی از برنامه های سراسری و پر بیننده فوتبال رسما از مردم اصفهان عذرخواهی کند و در غیر اینصورت تندیس این شخص را به عنوان یک چهره منفور در شهر اصفهان به نمایش عموم مردم خواهیم گذاشت.

جمشیدی یادآور شد: از همه ملت شریف و فوتبال دوست ایران تقاضا می‌کنم که فیلم مسابقه ذوب آهن و ماشین سازی را نگاه کنند و ببینند که در این مسابقه چه بر سر ذوب آهن آوردند؟! 

این داور باید نقره داغ شده و برای همیشه از داوری فوتبال کنار گذاشته شود، در غیر این صورت سلامت و حیثیت جامعه شریف داوران زحمتکش فوتبال ایران لکه دار باقی خواهد ماند. 

سخنگوی باشگاه ذوب آهن با اشاره به اینکه عملکرد داور در این دیدار حاصل جریانات پشت پرده است، تصریح کرد: اگر عملکرد به شدت ضعیف و غیرقابل دفاع داور این دیدار، عمدی و حاصل جریانات پشت پرده مافیای فوتبال ایران باشد که وااسفا و این داور و دیگر دست اندرکاران این ناداوری علنی، تا ابد اسیر وجدان خود خواهند بود و اگر سهوی باشد که باید تاسف خورد از عملکرد کمیته و دپارتمان داوری که چنین داور بی تجربه ای را برای این مسابقه حساس و ٦ امتیازی انتخاب و چیدمان کرده اند.

وی افزود: در حقیقت باید اشاره کنم که ما از تیم ماشین سازی شکست نخوردیم، بلکه تیم داوری و به ویژه داور اصلی این مسابقه شکست ناجوانمردانه را به ذوب آهن تحمیل کردند و ما بی صبرانه منتظر بازبینی فیلم این بازی توسط مسئولان ذیربط در کمیته و دپارتمان داوری هستیم که به مردم استان اصفهان توضیح دهند.

جمشیدی ضمن تقدیر از فوتبال تهاجمی بازیکنان ذوب آهن در این دیدار، گفت: تیم فوتبال ذوب آهن به مانند دیدار هفته گذشته برابر تیم فوتبال شاهین شهرداری بوشهر فوتبالی سراسر تهاجمی را به نمایش گذاشت که اگر داور اینگونه عمل نکرده بود نتیجه ای به مانند هفته بیست و چهارم را بدست آورده و به هواداران عزیز و مردم اصفهان تقدیم می‌کردیم، اما چه سود که در آتشی سوختیم که مستحق آن نبودیم. 

کد خبر 531615

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • یک شهروند اصفهانی IR ۱۲:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۷
  5 2
  در اینکه در فوتبال کشور ما همیشه حاشیه اشتباهات داوری وجود داشته و خواهد داشت اصلا شکی نیست و هرگز کسی نمیتونه انکار کند چون همیشه خیلی از تیمها چوب ناداوری های سهوی و عمدی را خوردن. اما اینکه این آقا اینگونه سخن بگوید و جامعه داوری و شخصا این داور را تهدید کند جای بسی تاسف دارد و خیلی خطرناک است. از بزرگترها انتظار بهتری میرود چه بسا با اینگونه سخنان عده ای جوان متعصب دست به خطای خطرناکی بزنند که جبران ناپذیر باشد. لطفا درهنگام خشم هرسخنی برزبان نرانیم.
 • ر IR ۱۳:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۷
  0 8
  باختن که دیگه گریه نداره
 • علی IR ۱۳:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۷
  10 1
  واقعا" اوج ناعدالتی در بازی ذوب آهن و ماشین سازی هویدا بود و گل سالم و بدون نقص تیم میزبان به راحتی پرپر شد . جای تاسف است که این داوران کجا دوره دیده اند که هنوز مفهوم داوری را نمی فهمند و آن داور کنار دروازه و کمک داور چه نقشی دارند؟ بنده به عنوان بیننده بازی اگر تعدادی گوسفند داشتم به این داوران نمی سپارم تا چه برسد به داوری!
 • محمد IR ۰۸:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۸
  0 1
  زیاد تند نرو .قبلا هم فدراسیون باشمابود.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار