رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ از دستگیری فردی خبر داد که برای فرار از پرداخت مالیات با مدارک هویتی افراد کم‌سواد و بی‌سواد کارت بازرگانی دریافت کرده است.

دستگیری

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، سرهنگ علی ولی‌پور رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ اظهار کرد: اوایل تیرماه امسال پرونده‌ای از اداره کل امور مالیاتی به معاونت مبارزه با جرایم اقتصادی با موضوع فرار مالیاتی ارجاع شده و آنان خواستار دستگیری یک متهم فرار مالیاتی شدند. در همین راستا نیز بررسی‌ها انجام شد و در جریان تحقیقات اولیه مشخص شد که فردی مدارک هویتی شامل شناسنامه و کارت ملی افراد کم‌سواد و بی‌سواد را به بهانه‌های مختلف از قبیل پرداخت وام از آنان گرفته و بدون اطلاع این افراد اقدام به ثبت شرکت‌های صوری به نام آنان کرده و سپس با اخذ کارت بازرگانی به واردات کالا پرداخته بود.

وی با بیان اینکه متهم تمامی معاملات را به نام اغفال‌شدها نزد مراجع ذی‌ربط ثبت کرده بود، گفت: بدین ترتیب این فرد از پرداخت مالیات ۴۰ میلیارد ریالی فرار کرده بود. در همین راستا نیز ماموران پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ با شناسایی هویت متهم، شناسایی مخفیگاه وی را در دستور کار خود قرار دادند.

ولی پور افزود: در ادامه، ماموران با هماهنگی مقام قضایی عملیاتی را برای دستگیری این فرد ترتیب داده و او را در مخفیگاهش دستگیر و به مقر پلیس منتقل کردند. این فرد که تصور نمی‌کرد از سوی ماموران شناسایی و دستگیر شود ابتدا خود را بی‌گناه معرفی کرد اما در ادامه با مشاهده ادله و شواهد به جرم خود مبنی بر فرار مالیاتی و سوءاستفاده از مدارک هویتی افراد کم‌سواد و بی‌سواد اقرار کرد. 

به گفته رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ، متهم پس از تکمیل تحقیقات پلیسی برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شد.

کد خبر 530598

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار