سخنگوی ستاد آزادسازی سهام عدالت گفت: از زمانی که سهام فروخته می‌شود ۲ روز طول می‌کشد که پول به دست کارگزار برسد و یک روز هم زمان می‌برد تا وجه از طریق شبا به حساب افراد واریز شود.

سهام عدالت

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، نهم اردیبهشت‌ماه امسال با دستور مقام معظم رهبری سهام عدالت بعد از ۱۵ سال آزادسازی شد.

بعد از دستور مقام معظم رهبری بر آزاد سازی سهام عدالت، ۴۹ میلیون سهام دار سهام عدالت این فرصت را پیدا کردند که روش مدیریت مستقیم و تا غیرمستقیم را انتخاب کنند.

افرادی که روش غیرمستقیم سهامداری را انتخاب کرده‌اند سهامدار شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی می‌شود.

افرادی که روش مدیریت مستقیم سهامداری را انتخاب کرده‌اند، اجازه فروش ۳۰ درصد سهامشان را از طریق بانک‌ها پیدا کردند.

 • مشکلی برای فروش تمام سهام عدالت وجود ندارد

حسین فهیمی، سخنگوی ستاد راهبری آزادسازی سهام عدالت، درباره عدم پرداخت پول فروش سهام عدالت افرادی که به بانک‌ها برای فروش مراجعه کرده‌اند، گفت: اگر همین امروز هم اعلام شود که سهامداران اجازه فروش تمام سهام خود را دارند، سامانه‌های شرکت سپرده‌گذاری مرکزی قادر به پاسخگویی به تمام درخواست‌هاست.

وی افزود: از زمانی که اجازه فروش سهام عدالت داده شد از ۱۹ میلیون نفری که روش مدیریت مستقیم را انتخاب کرده‌اند فقط یک میلیون نفر تقاضای فروش سهامشان را در بانک‌ها ثبت کرده‌اند این نشان می‌دهد سطح آگاهی مردم بسیار بالا است.

وی بیان کرد: آزادسازی سهام عدالت فقط یک امکان و فرصت به افراد است. ارزش سهام یک میلیون و ۷۶ هزار نفری که فروش موفق داشتند حدود ۲ هزار و ۷۳۷ میلیارد تومان بوده که ۲ هزار و ۷۳۱ میلیارد تومان به حساب متقاضیان فروش واریز شده است و مابقی وجه در پروسه واریز قرار دارد.

سخنگوی ستاد راهبری آزادسازی سهام عدالت ادامه داد: از مجموع یک میلیون و ۷۶ هزار نفر متقاضی فروش سهام عدالت فقط پول ۳ هزار نفر به دلیل اینکه شماره شبای حساب بانکی آن‌ها مسدود است یا راکد بوده، واریز نشده است.

فهیمی افزود: کارگزاری‌ها و بانک‌ها با افرادی که حساب آن‌ها مشکل دارد تماس می‌گیرند تا مشکل آن‌ها را حل و وجه حاصل از فروش سهامشان را واریز کنند.

وی افزود: از زمانی که سهام فروخته می‌شود ۲ روز طول می‌کشد که پول به دست کارگزار برسد و یک روز هم زمان می‌برد تا وجه از طریق شبا به حساب افراد واریز شود.

سخنگوی ستاد راهبری آزادسازی سهام عدالت بیان کرد: با توجه به اینکه در زمان فروش سهام عدالت هیچ گونه احراز هویتی انجام نشده است، سهامداران سهام عدالت تنها با یک شماره شبا و شماره تلفن همراه احراز هویت شدند و این اولین بار بود که فرآیند شناسایی مشتری اتفاق افتاده است.

فهیمی افزود: برای اینکه مطمئن شویم سهام به نام فردی است که درخواست فروش را داده نیازمند زمان هستیم و قبل از اطمینان نمی‌توانیم سهام را بفروشیم.

 • کدام سهام از مجموع سهام عدالت را فروخته‌ایم؟

فهیمی گفت: کسانی که درخواست فروش یکجای ۳۰ درصد سهامشان را ثبت کرده‌اند نمی‌دانند نماد کدام شرکت فروخته شده است، اما افرادی که علاقه‌مند هستند تعداد خاصی از سهام یا نماد خاصی را بفروشند، می‌توانند به کارگزاری‌ها مراجعه کنند.

فهیمی گفت: در حال حاضر ارزش ۳۰ درصد سهام افرادی که دارایی آن‌ها ۵۲۳ هزار تومان است حدود ۲ و نیم میلیون تومان است و اگر افراد مبالغ کمتر دریافت کرده‌اند باید به جایی که درخواست خود را ثبت کرده‌اند، مراجعه کنند.

کد خبر 530388

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 16
 • نظرات در صف انتشار: 2
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • امیر سعادت IR ۱۴:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۳
  33 3
  دو ماه فروختم مشکلی حساب نداره پولمون هنوز ندادن بانک مربوط می رویم می گن سایت اخبارها دروغ اصلا به کسی واریزی نداشتیم
 • IR ۱۵:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۳
  35 4
  دروغه.من یک ماهه فروختم هنوز نیومده
  • محمد AE ۱۶:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۳
   26 2
   منم رفتم کارگزاری مسکن گفت تاحالاهیچ واریزی نداشتن و هیچ اطلاعی ندارن به نظر من چون قیمت سهام عدالت روز به روز بیستر میشه میزارن به بالاترین قیمت میفروشن بعدمیزارن سهام که افت کرد به قیمت زمان افت سهام پول مردمو میدن ومابه تفاوت رابرمیدارن
 • Mazaher IR ۱۵:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۳
  43 8
  من 10خرداد فروختم 30درصدمو امروز 23تیر ماهه هنوز یک هزارتومنی به حساب من نیومده.
 • رضا IR ۱۷:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۳
  43 4
  شما تو سی درصد یک میلیون نفر موندین ...کل سهام همه رو چطور میخواین مدیریت کنین؟ خالی بند نباشیم
 • IR ۱۷:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۳
  50 4
  چطوره میگه 30درصد سهام عدالت کسیکه532تومنه میشه2500چطوریه امروز تو سامانه سعدی مبلغ سهام عدالت هرکسیکه532تومنه ارزش تقریبیشو زده17800یعنی 30درصدش تقریباً مبشه5300چطور این بابا میگه میشه2500چه مسخره بازیه
 • نامی IR ۱۷:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۳
  57 7
  بانک ملی ممنون ک پول فروش سهامم واریز کردی چون خیییییلی بهش نیاز داشتم ولی بقیه اشم خیلی زود واریز کن با تشکر
 • رضا IR ۱۸:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۳
  41 22
  سلام من ششم خرداد درخواست فروش دادم بعد ۴۷روز یه ریال واریز نکرده بانک ملی.
 • مجید الف IR ۲۰:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۳
  18 7
  بانک ملی برای من دوصد ریخته ولی بانک صادرات برای خانوادم سه مرحله پنج تومن ریخت درصورتی که سهاممون اندازه همه تاریخ ثبت فروشمون هم در یکروز یک ساعته ولی هرچی زنگ میزنم کسی پاسخ گو نیست.
 • شاهین IR ۰۰:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۴
  19 2
  سلام آقا زبانمان مو درآورد چرا مابقی پول فروش سهام عدالت رو واریز نمی کنید آخر چه اشتباهی کردیم که این سهام باارزش را دست بانکها وکالت دادیم شد 2ماه
 • ارام IR ۱۷:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۴
  11 1
  شش خرداد از اگاه فروختیم واریزی نداشته رسیدگی کنید
 • IR ۱۷:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۴
  15 1
  سلام مگه شما نگفتید روش غیر مستقیم مزایای بیشتری داردیکی ازمزایاش اون اینه که یکجا میشه فروخت الان میگید نه وامی که هم قرار هشتاد درصد بدید هم ظاهراً فقط به اشخاصی که روش مستقیم انتخاب کردن رو میدید اگه اشتباه میگم حداقل بگید که اینطور نیست
 • اسماعیل مطربی IR ۱۷:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۴
  39 5
  اول خدا بعد احمدی نژاد به قرآن فقط اون میتونه مثل کوروش کبیر ریاست کنه میتونه درستش کنه
 • .. IR ۱۵:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۸
  55 29
  ما یک ماه بیشتره که سهام عدالت هامون رو فروختیم ولی هنوز هیچ پولی برامون واریز نشده ..
 • ملی IR ۰۱:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۵
  15 4
  ماشالاه به این مدیریتت دولت
 • بسی ناز سابقی IR ۱۱:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۷
  5 0
  سلام من۲۰روزی هست فروختم هنوز پولی دیافت نکرد لطف رسیدگی شود

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار