سازمان پزشکی قانونی کشور اعلام کرد: در دو ماه نخست امسال آمار مراجعان نزاع به مراکز پزشکی قانونی کشور با کاهش ۱۱ درصدی مواجه بود.

نزاع

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از خبرآنلاین، طبق گزارش سازمان پزشکی قانونی کشور، در دو ماه نخست امسال از کل مراجعان نزاع به مراکز پزشکی قانونی ۶۱ هزار و ۴۷۰ نفر مرد و ۲۶ هزار و ۸۲۳ نفر زن بودند.

بر اساس این گزارش، استان‌های تهران با ۱۳ هزار و ۳۴۵، خراسان رضوی با ۷ هزار و ۴۲۳ و آذربایجان شرقی با 6 هزار و ۲۸۲ نفر بیشترین و استان‌های ایلام با ۴۹۱، بوشهر با ۶۰۶ و هرمزگان با ۶۹۷ نفر کمترین آمار مراجعین نزاع را در مدت یادشده داشته‌اند.

تعداد مراجعان مرد در مدت مشابه سال گذشته ۶۷ هزار و ۸۱ و تعداد زنان ۳۲ هزار و ۹۵ نفر بود. این آمار از ۹۹ هزار و ۱۷۶ مراجعه در دو ماه ابتدایی سال گذشته به ۸۸ هزار و ۲۹۳ مورد در دو ماهه نخست امسال رسید.

بر اساس این گزارش همچنین کاهش مراجعان نزاع در فروردین سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۹.۶ درصد و در اردیبهشت ماه ۳.۸ درصد بوده است.

بنا بر آمارهای موجود به طور متوسط در هر سال بیش از ۵۰۰ هزار مصدوم نزاع به مراکز پزشکی قانونی کشور مراجعه می‌کنند. سال گذشته (۱۳۹۸) آمار ارجاعات نزاع به پزشکی قانونی ۵۷۴ هزار و ۹۶۱ نفر بود که در مقایسه با سال قبل از آن، ۹ دهم درصد کاهش داشته است.

بررسی آمارهای 5 سال اخیر از مراجعات نزاع به مراکز پزشکی قانونی نشان می‌دهد که طی این سال‌ها همواره با کاهش مصدومان نزاع مواجه بودیم. به استثنای سال ۱۳۹۷ که رشد ۶.۵ درصدی ارجاعات نزاع در کشور اتفاق افتاد.

در سال ۱۳۹۸ به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت کشور، ۶۹۲ نفر برای معاینه نزاع به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کردند. محاسبات آماری سازمان پزشکی قانونی کشور نشان می‌دهد که در این سال استان‌های اردبیل با ۹۶۹، آذربایجان شرقی با ۹۰۶، البرز با ۸۸۲ و زنجان با ۸۷۹ مراجعه بیشترین آمار مصدومین نزاع را بر حسب جمعیت (هر ۱۰۰ هزار نفر) داشته اند.

در همین سال آمار مراجعان نزاع بر حسب جمعیت در استان‌های هرمزگان با ۲۵۶، سیستان و بلوچستان با ۲۸۰ و بوشهر با ۳۰۹ مورد مراجعه کمتر از دیگر استان‌ها بود.

کد خبر 530246

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها