مجموع نظرات: ۰
یکشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۴
۰ نفر

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: با نزدیک شدن استان قزوین به وضعیت قرمز، رعایت پروتکل‌های بهداشتی و زدن ماسک در اماکن عمومی، بازار و شبکه حمل‌ونقل اجباری است.

بازار

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، پیمان نامدار بیان کرد: وضعیت بیماری کرونا در استان در حالت هشدار و نزدیک به قرمز قرار دارد و اگر پروتکل‌های بهداشتی رعایت نشود مجبور به اعمال محدودیت‌های بیشتری در بازار خواهیم بود.

وی افزود: هرگز راضی نیستیم در این شرایط واحدهای صنعتی و صنفی تعطیل شوند اما از همه شهروندان و بازاریان و کسبه درخواست جدی داریم حتما فاصله‌گذاری اجتماعی، بهداشت و زدن ماسک را جدی بگیرند و به توصیه کارشناسان اهمیت دهند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین تصریح کرد: در این ایام به دلیل رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی ۵۴۴ واحد صنفی پلمب شد و در صنعت هم ۴۴ واحد دچار مشکل شدند.

نامدار اظهار کرد: اگر بخواهیم معیشت و اقتصاد مردم آسیب نبیند باید بر صنوف نظارت بیشتری شود و مراقبت کنیم تا فروشگاه‌های سطح شهر بدون ماسک، محصولات خود را نفروشند.

وی ادامه داد: بازرسان اصناف و ناظران کمک کنند تا بر کارها دقت شده و اخطار لازم داده شود و در استان هم باید همه اصناف و اتحادیه‌ها مانند بازرس و ناظر باشند تا با گفتمان مشترک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی به کاهش بیماری کمک کنیم تا به سمت تعطیلی نرویم.

نامدار اظهار کرد: باید رئیسان اتحادیه‌ها در هر صنف مطالبه‌گر شوند و هر صنف یک رابط به مرکز بهداشت معرفی کند و مکاتبه از طریق سازمان صمت برای همکاری، بازرسی از مراکز صنفی و کنترل بهداشتی انجام شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین بیان کرد: تأمین ماسک و مواد ضد عفونی با قیمت مناسب، گشت مشترک با نماینده اصناف، اطلاع‌رسانی توسط رسانه‌ها، رعایت پوشش مراکز توزیع خشکبار، جلوگیری از ورود افراد بدون ماسک در بازار سنتی و مراکز خرید از نکاتی است که باید با دقت مورد توجه قرار گیرد.

کد خبر 530189

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha