استاندار تهران با اشاره به روند صعودی مبتلایان کرونا در این استان ۲ مورد را عاملان اصلی این مساله دانست و گفت: اگر وضعیت تهران به بحران برسد کنترل آن بسیار دشوار می‌شود.

انوشیروان محسنی بندپی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران در جلسه ستاد فرماندهی مقابله با ویروس کرونا که با حضور نمایندگان دستگاه‌های اجرایی، انتظامی، نظارتی، نیروهای مسلح و روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی مستقر در تهران برگزار شد، ضمن قدردانی از تلاش‌های مدافعان عرصه سلامت در استان تهران، ارائه راهکارهای لازم با هدف ایجاد حساسیت بیشتر مردم به رعایت توصیه‌های بهداشتی برای مقابله با کرونا را ضروری دانست.

وی با اشاره به روند صعودی مبتلایان به کرونا خاطرنشان کرد: تا زمانی که داروی موثر و واکسن پیشگیری از کرونا در دسترس عموم قرار نگیرد، باید ملاحظات بهداشتی در بالاترین سطح اعمال شود و عوامل انتقال ویروس به پایین‌ترین سطح برسد.

استاندار تهران علم تحلیل اپیدمیولوژی را برای کنترل کرونا از سوی دستگاه‌های تصمیم‌گیر و سیاست‌گذار کشور ضروری دانست و استفاده از تجارب ارزنده کارشناسان این حوزه را خواستار شد.

 • اگر  وضعیت تهران به بحران برسد

استفاده از تخصص‌های بین رشته‌ای، مدل‌سازی و شبیه‌سازی از دیگر مواردی بود که استاندار تهران برای پیشگیری از اپیدمی‌ها خواستار شد و گفت: رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک می‌تواند به میزان قابل توجهی از کرونا پیشگیری کند.

استاندار تهران استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی و تجمعات را بیشترین عامل شیوع کرونا ذکر کرد و افزود: اگر چنانچه وضعیت تهران به بحران برسد، کنترل آن بسیار دشوار خواهد شد.

کاهش ظرفیت استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی، لغو طرح ترافیک، تقلیل ساعت کاری و یا استفاده از ۵۰ درصد نیروی انسانی ادارات، استفاده از ظرفیت‌های دورکاری و اجرایی شدن غربالگری توسط دستگاه‌های مختلف از دیگر مواردی بود که دکتر بندپی توضیحاتی درباره آن ارائه داد.

کد خبر 529209

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • ماهر IR ۱۹:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۸
  5 0
  تهران دو هفته قرنطينه بشه سلامت بر مى گرده
 • IR ۲۲:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۸
  0 0
  سوپر مارکت های کوچک نانوایی ها پاساژ ها و سالن های ورزشی از مراکزی هستند که باید توجه شود آیا در این وضعیت کنکور اجباری است

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار