امکان استفاده بازنشستگان کشوری از ۲۷۰ مجموعه ورزشی کشور با امضای تفاهمنامه همکاری مشترک بین صندوق بازنشستگی کشوری و معاونت فرهنگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی فراهم شد.

ورزش بازنشستگان

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، ابراهیم صادقی‌فر امروز در آیین امضای تفاهمنامه ارائه خدمات فرهنگی و ورزشی به بازنشستگان کشوری و استفاده از ظرفیت های مجموعه های ورزشی تفریحی کارگران کشور برگزار شد، با قدردانی از رویکرد صندوق بازنشستگی کشوری برای توجه به خدمات فرهنگی، اجتماعی و رفاهی در کنار مسئله حقوق و معیشت بازنشستگان گفت: این تفاهمنامه فصل جدیدی از همکاری‌های بین‌دستگاهی است.

صادقی‌فر با بیان اینکه معاونت فرهنگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مسئولیت سه حوزه اجتماعی، فرهنگی و ورزشی مشترکان و ذینفعان این وزارتخانه را عهده دار است، گفت: بخش اعظم مخاطبان طرح های فعلی را کارگران تشکیل می دهند که باید تلاش کنیم خدمات و امکانات موجود و در اختیار دستگاه های مختلف وزارتخانه، برای سایر مخاطبان از جمله بازنشستگان نیز قابل استفاده شود.

وی ۲۷۰ مجموعه ورزشی و ۶ مجموعه اقامتی فرهنگی در سراسر کشور را بخشی از امکانات در اختیار وزارت کار برشمرد و گفت: از این پس بازنشستگان و وظیفه‌بگیران صندوق بازنشستگی کشوری می‌توانند از این مجموعه‌ها استفاده کنند.

معاون فرهنگی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ورزش، آموزش و ارتقای سلامت و نشاط بازنشستگان را از اهداف مهم این وزارتخانه و همچنین صندوق بازنشستگی کشوری عنوان کرد و گفت: یکی از آثار این تفاهم نامه، بهره گیری از برنامه های علمی و مکان های مناسب برای ارتقای سلامت بازنشستگان است که با توسعه و توجه به ورزش می توان آن را پیگیری کرد.

صادقی گفت: همچنین می‌توان در فدراسیون ورزشی کارگران کشور، انجمن ورزشی بازنشستگان را ایجاد کرد تا برنامه های ورزشی و رقابت های این حوزه به شکل نظام‌مند و با نشاط بیشتر برگزار شود.

اکبر افتخاری، مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری نیز در این نشست با اشاره به توجه ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای استفاده حداکثری از ظرفیت های درون مجموعه این وزارتخانه گفت: برنامه صندوق بازنشستگی بهره گیری از امکانات و خدمات مجموعه های وابسته به وزارتخانه و صندوق و همچنین سایر سازمان ها در سطح کشور برای خدمت رسانی هرچه بهتر به بازنشستگان است، در کنار معیشت و اقتصاد خانواده، سلامت و ورزش نیز برای ارتقای کیفیت زندگی اهمیت دارد.

وی ورزش کردن و بهره مندی از فضاهای مناسب ورزشی را برای بازنشستگان مهم خواند و افزود: سالم نگه داشتن روح و جسم در این دوره بسیار حائز اهمیت است و ما هم بر خود واجب می دانیم تا به این حوزه نیز توجه بیشتری کنیم.

افتخاری گفت: مجموعه وزارت رفاه از نظر مخاطب و ذینفعان بسیار متنوع است و می توان با ایجاد هم افزایی در درون این مجموعه، خدمات بهتر و در ابعاد گسترده تری برای اعضای تحت پوشش ارائه داد.

این مسئول تاکید کرد: نمی توان مسیر ارتقای کیفیت زندگی بازنشستگان در ابعاد مختلف را یک باره و به سرعت طی کرد، بلکه این مهم نیازمند حرکت گام به گام است.

کد خبر 528882

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار