اعضای شورای اسلامی شهر تهران با بررسی چند پلاک ثبتی مربوط به باغات، پرونده‌های آن را تعیین تکلیف کردند.

شوراي شهر

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، اعضای شورای اسلامی شهر تهران صبح امروز در آخرین دستور جلسه صحن علنی بررسی پلاک ثبتی باغات را مورد بررسی قرار دادند و محمد سالاری رئیس کمیسیون شهرسازی در تشریح اولین پرونده گفت: این پلاک ثبتی ۵۱۳ متر مربع مساحت دارد که در منطقه یک و در میدان نوبنیاد واقع شده است که کاربری قدیم آن مسکونی بوده است.

وی با بیان این که سطح اشغال این بنا ۴۴ درصد از سند است و فعلا ۱۱ اصله درخت دارد گفت: نظر کمیسیون تخصصی مبنی بر باغ نبودن ، است.

اعضای شورای اسلامی شهر تهران  با رأی موافق خود نظر کمیسیون مبنی بر باغ نبودن را تأیید کردند.

در ادامه محمد سالاری افزود: پرونده دیگر مربوط به منطقه ۲ است که یک زمین ۳۰۰۰ متر مربعی واقع در میدان کاج سعادت آباد است که سه پلاک ثبتی را شامل می‌شود که در سند آن عنوان شده که شش دانگ زمین است.

وی با بیان این که این سه پلاک ثبتی حد نصاب درختانی که باید داشته باشند ۱۷۳ اصله است گفت: با توجه به عکس‌های هوایی نظر کمیسیون مبنی بر باغ بودن است.

باغ بودن این ملک نیز با رأی موافق اعضا به تصویب رسید.

سالاری در تشریح یک پلاک ثبتی دیگر با تاکید بر این که این قطعه زمین در خیابان فرشته بیش از هزار متر مربع است که کاربری قدیم آن مسکونی اعلام شده است، گفت: یک بار کمیسیون ماده هفت این ملک را باغ اعلام کرده است اما مالک رأی دیوان عدالت اداری مبنی بر ابطال رأی کمیسیون ماده هفت را دریافت کرده و حد نصاب درختان باید ۶۳ اصله می‌بود که در حال حاضر وضعیت آن ۳۱ اصله است و با توجه به این که حد نصاب درختان را ندارد و در سند نیز یک قطعه زمین عنوان شده به نظرمان این ملک باغ نیست اما باید در متن رأی به حفظ درختان موجود و عدم جابجایی تاکید کنیم.

اعضای شورای اسلامی شهر تهران  به باغ نبودن این ملک رأی مثبت دادند.

در ادامه سالاری گفت: پلاک ثبتی بعدی متعلق به زمینی در میدان یاسر است که در سند شش دانگ زمین مزروعی قید شده که کاربری قدیم آن مسکونی بوده است.

وی با بیان این که نظر کیمسیون ماده هفت مبنی بر باغ بودن این ملک است گفت: حد نصاب درختان ۸۲ اصله است اما در حال حاضر ۶۰ اصله درخت دارد و کمیسیون شهرسازی معتقد است با این که حد نصاب درختان را ندارد اما از آن جای که محیط بن درختان بالا است این ملک باغ تشخیص داده شده است.

باغ بودن این ملک نیز به تصویب اعضای شورای شهر رسید.

سالاری در ادامه افزود: پرونده بعدی متعلق به زمین ۱۳۰۰ متری در خیابان فرحزادی منطقه ۲ است که در سند آن شش دانگ مزروعی قید شده است.

وی با بیان این که  کمیسیون ماده هفت این ملک را باغ تشخیص داده بود اما دیوان عدالت آن را ابطال کرده گفت:  کمیسیون شهرسازی در توجه به این که بنای زیادی در ملک وجود دارد و همچنین تصاویر هوایی اعلام می‌کند ضمن این که سند مزروعی اعلام شده؛ اما باغ نیست.

اعضای شورای اسلامی شهر تهران  نظر کمیسیون شهرسازی مبنی بر باغ نبودن این ملک را به تصویب رساندند.

کد خبر 528847

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار