رئیس کمیته شفافیت شورای شهر تهران اعلام کرد که اطلاعات ۳۳ هزار ساختمان ناایمن تهران تا پایان تابستان منتشر خواهد شد.

سینا اطهر

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، بهاره آروین صبح امروز پیش از آغاز جلسه شورای شهر تهران با حضور در جمع خبرنگاران گفت: دی‌ ماه سال گذشته شورای شهر مصوبه‌ای تحت عنوان الزام شهرداری به راه‌اندازی سامانه برخط پایش ایمنی ساختمان‌های شهر را به تصویب رساند که بر اساس آن مقرر شد ظرف مدت چهار ماه این سامانه راه‌اندازی و اطلاعات آن در اختیار شهروندان، مسئولان شهرداری و سایر واحدهای قضایی قرار گیرد.

وی با بیان اینکه بعد از حادثه حریق کلینیک سینا مطلع شدیم که این مصوبه تا حد خوبی اجرایی شده است، گفت: نرم‌افزار اولیه برای کمیسیون‌های مربوطه ارسال شده تا نظر خود را اعلام کنند و به نظر می‌رسد تا پایان تابستان اطلاعات این سامانه به اشتراک گذاشته شود.

رئیس کمیته شفافیت شورای شهر تهران با بیان اینکه کلیه مشخصات ایمنی ساختمان‌هایی که آتش‌نشانی آن را مورد پایش قرار داده است، منتشر می‌شود؛‌ گفت: سازمان آتش‌نشانی عنوان کرده است که اطلاعات ۳۳ هزار ساختمان را دارد که این اطلاعات با اولویت ساختمان‌هایی با کاربری عمومی همچون بیمارستان، مدرسه و ... که مردم مراجعه روزانه به این ساختمان‌ها دارند، منتشر شده و برای همه قابل استفاده خواهد بود.

آروین در پاسخ به این سوال که برخی از ساختمان‌ها امنیتی هستند، گفت: اطلاعات سازمان آتش‌نشانی منتشر می‌شود و سعی می‌کنیم در مورد برخی ساختمان‌های حساس که مردم مراجعه روزانه دارند، اطلاعات را منتشر کنیم، اما اطلاعات سایر ساختمان‌ها که مردم مراجعه روزانه ندارند برای دستگاه قضایی قابل اشتراک است.

کد خبر 528717

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار