وزیر کار از پیشنهاد مشترک با همکاری وزارت اقتصاد و دستور رئیس‌جمهوری برای پرداخت بخشی از بدهی‌های دولت به تامین اجتماعی خبر داد و ابراز امیدواری کرد با تصویب این پیشنهاد گام موثری در جهت همسان‌سازی حقوق بازنشستگان برداشته شود.

محمد شریعتمداری

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، محمد شریعتمداری در حاشیه وبینار بین‌المللی تجربه‌نگاری الگوهای بهبود کسب و کارهای تعاونی در کشورهای مختلف در وزارت کار درباره همسان‌سازی حقوق بازنشستگان گفت: پیشنهاد مشترکی را با همکاری وزارت اقتصاد و دستور رییس‌جمهوری برای پرداخت بخشی از بدهی‌های دولت به تامین اجتماعی در دستور کار داریم. یک ماه پیش رئیس جمهوری دستور دادند وزارت اقتصاد، سازمان برنامه و بودجه و وزارت تعاون در این زمینه اقدام موثری انجام دهند و پیشنهاد آن به هیات وزیران ارسال شده است که امیدواریم با تصویب آن گامی در جهت همسان‌سازی حقوق بازنشستگان برداشته شود.

وی درباره احتمال افزایش مجدد دستمزد کارگران در نیمه دوم‌ سال گفت: شورای عالی کار براساس قانون مکلف است سالیانه درباره دستمزد تصمیم گیری کند و این اقدام امسال انجام شده است و به صورت نیمه‌ای نیست. همواره در پایان سال درباره مزد تصمیم‌گیری می‌شود و این روند نیز ادامه خواهد داشت.

شریعتمداری در عین حال درباره دستور رئیس جمهوری برای تسریع در روند پرداخت تسهیلات حمایتی کرونا اظهار کرد: پرداخت تسهیلات به کسب و کارهای آسیب دیده به این صورت بود که ابتدا باید کسب و کارهای آسیب‌دیده از کرونا که به صورت مستقیم با دستور ستاد ملی مقابله با کرونا تعطیل شدند و یا کسب و کارهایی که به طور طبیعی و قهری بعد از بروز ویروس مشکل‌دار شدند شناسایی شوند بنابراین در گام اول شناسایی رسته‌ها و مشاغل زیرمجموعه بود که با همکاری سازمان تامین اجتماعی انجام شد و تمام کدهای کارگاهی در ۱۴ رسته مورد نظر با اطلاعاتی که از آنها در تامین اجتماعی وجود داشت در اختیار شرکت‌های اپراتور در وزارت ارتباطات قرار گرفت.

به گفته وزیر کار، با دستور رئیس جمهوری در ارسال پیامک‌ها تسریع شد به نحوی که امروز همه واجدان شرایط تسهیلات کرونا پیامک دریافت کرده‌اند.

کد خبر 528589

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 7
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • سيامك IR ۲۲:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
  7 0
  دستمزد رو زياد نكنيد تورم رو از بين ببريد اي اسكناس هاي بي پشتوانه
 • IR ۲۳:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
  6 0
  پس کی میخواهید بفکر بیکارها بیگاریها کم درآمدها وبدون بیمه ایها باشید!؟
 • بارنشسته US ۰۰:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۷
  8 0
  لطفا اینقدر به بازنشستگان تامین اجتماعی وعده سر خرمن ندهید( .بزک نمیر بهار میاد کمپوزه با خیار میاد) وقتی تورم در کشور به سطحی غیر قابل قبول میرسد چه اقدامی می خواهید انجام دهید که سطح زندگی مردم به یک حد معقول برسد آیا خود شما می توانید با چنین حقوقی یک هفته دوام بیاورید یک ماه پیشکش شما
 • پرهیزکار US ۰۰:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۷
  9 0
  کارمند بازنشسته دریافتی ماهی ۲ مییلون توملن نمایندگان مجلس ماهی ۳۰ میلیون تومان ..عدالت واقعی در کشور یعنی این؟
 • بازنشسته تامین اجتماعی IR ۰۱:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۷
  0 0
  ایکاش می توانستیم به حرفهای شما وزیر محترم اعتماد کنیم...
 • در باتلاق IR ۰۱:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۷
  1 0
  آيا برخورد حضرت علی با کارگر اینگونه بود
 • بازنشسته تامین اجتماعی IR ۰۱:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۷
  2 0
  بزک نمیر بهار میاد.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار