رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه با اشاره به بررسی کارشناسی که از حادثه معدن گیلانغرب انجام‌شده، گفت: علت اصلی این حادثه تراکم گاز در تونل معدن بوده است.

معدن

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایسنا، محسن دارابی اظهارکرد: بر اساس نتایج بررسی کارشناسی حادثه ۱۳ تیر معدن بیتومین گیلان غرب، مشخص شد دلیل اصلی این حادثه تراکم گاز در تونل معدن و احتمالاً به دلیل نقص در جت فن تونل بوده است.

به گفته این مسئول، نقص جت فن و ایجاد اختلال در تولید اکسیژن در تونل معدن یک رویداد غیرقابل‌پیش‌بینی بوده و ناشی از عدم نظارت نیست.

وی تأکید کرد: هیچ ریزشی در این معدن رخ نداده است.

وی ادامه داد: این حادثه ساعت ۱۲: ۴۵ دقیقه روز گذشته و در معدن قیر طبیعی «هواربزه» در گیلان غرب رخ داد.

به گفته رئیس سازمان صمت استان کرمانشاه، از هفت مصدوم این حادثه یک نفر فوت شد، پنج نفر ترخیص شدند و یک نفر در بیمارستان بستری و تحت مداوا است.

دارابی از ورود دستگاه‌های مختلف برای امدادرسانی در این حادثه قدردانی کرد و افزود: با دستور مستقیم استاندار استفاده از دو بالگرد برای امدادرسانی به آسیب‌دیدگان این حادثه داشتیم که کم‌سابقه بود و اگر این همکاری‌ها نبود امکان داشت امروز هفت نفر فوتی در این حادثه داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: دستگاه‌های مختلف که برای امدادرسانی این حادثه ورود کردند تا ساعت ۲۳ شب گذشته پای‌کار بودند.

رئیس سازمان صمت استان کرمانشاه اشاره‌ای هم به وضعیت ایمنی سایر معادن استان داشت و بیان کرد: عمده این معادن ازنظر رعایت موازین ایمنی مشکلی ندارند، تمام معادن مسئول فنی دارند که گزارش‌های مربوطه را به‌صورت ماهیانه برای سازمان صمت ارسال می‌کنند و ما نیز نظارت جدی بر شیوه کار در معادن داریم.

کد خبر 527933

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =

دیدگاه خوانندگان