سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه هفته آینده اطلاعیه‌ای از سوی این سازمان درخصوص تمهیدات اندیشیده ‌شده برای شرکت افراد مبتلا یا مشکوک به کرونا در تمامی آزمون‌ها منتشر خواهد شد از افزایش ۴۰ درصدی حوزه‌های آزمون دکتری خبر داد.

آزمون دکتری

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایلنا، فاطمه زرین‌آمیزی سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور درباره فاصله‌گذاری صندلی‌ها در روز کنکور سراسری توضیح داد: اولین آزمونی که پیش رو داریم، آزمون دکتری است و برای آزمون دکتری فاصله بین صندلی‌ها ۱/۶ تا ۲ متر بین هر داوطلب از هر طرف است. 

وی در پاسخ به این سوال که حین ورود داوطلبان به حوزه امتحانی چگونه تشخیص داده می‌شود داوطلب به کرونا مبتلاست که بخواهید صندلی آنها را از دیگران تفکیک کنید، گفت: اطلاعیه ما در این مورد اوایل هفته آینده روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد و داوطلبان می‌توانند با مطالعه این اطلاعیه پاسخ تمام سوالات مربوط به داوطلبان کرونا را دریافت کنند. 

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور افزود: با  وزارت بهداشت هماهنگی‌هایی را انجام می‌دهیم و تا زمانی که پاسخ مثبت این وزارتخانه را در این قضیه نداشته باشیم، هیچ‌گونه اطلاع‌رسانی نمی‌کنیم. 

زیرین‌آمیزی درباره خوداظهاری داوطلبان حین دریافت کارت ورود به جلسه آزمون توضیح داد: توضیحاتی که قبلا منتشر شده به این صورت نبوده است. اینطور نیست که ما برای داوطلب فرم بگذاریم و آنها فرم را پر کنند. بلکه خوداظهاری از داوطلبان مشکوک یا مبتلای قطعی به شیوه دیگری است که تمهیدات اندیشیده شده و جزئیات آن را در اطلاعیه‌ای که اوایل هفته آینده منتشر می‌کنیم، اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.

وی بیان کرد: در حال حاضر سازمان سنجش تمام موارد بهداشتی که باید حوزه‌های اجرایی رعایت کنند و همچنین تمام دستورالعمل‌ها را ابلاغ کرده است. علاوه بر اینها، فاصله بین صندلی‌های داوطلبان بیشتر شده و تعداد حوزه‌های امتحانی آزمون دکتری نسبت به سال گذشته ۴۰ درصد افزایش پیدا کرده است.

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور درباره افزایش تعداد عوامل اجرایی تاکید کرد: برای مدیریت هرچه بهتر برگزاری آزمون‌ها، عوامل اجرایی بیشتر شده و تمام موارد بهداشتی که باید رعایت شود اعلام شده است. ضمنا تمام موارد بهداشتی که قرار است خود داوطلبان رعایت کنند، همگی از آن مطلع هستند و ما هم اطلاع‌رسانی می‌کنیم.

وی گفت: اگر سازمان سنجش یا هر جای دیگری موارد بهداشتی را اعلام کند و عوامل هم اجرا کنند ولی خود داوطلب و خانواده‎‌ها همکاری نکنند یا موارد بهداشتی مثل استفاده از ماسک و فاصله اجتماعی را در دستور کار قرار ندهند، از دست سازمان سنجش و هیچ نهاد دیگری کاری برنمی‌آید. از این رو لازم است که خود داوطلبان به ما کمک کنند. 

زرین‌آمیزی در پاسخ به این سوال که غیر از آزمون دکتری برای دیگر آزمون‌ها هم ۴۰ درصد افزایش حوزه‌ها را داشتید یا خیر، گفت: در آزمون‌های دیگر ممکن است تعداد حوزه‎ها کمی تغییر کند، ولی در مجموع در تمام آزمون‌ها تعداد حوزه‌هایمان به خاطر فاصله‌گذاری اجتماعی و افزایش فاصله بین صندلی‌های داوطلبان زیادتر شده است. 

سخنگوی سازمان سنجش آموز کشور در پاسخ به این سوال که آیا آماری از تعداد حوزه‌های اضافه شده دارید، گفت: برای آزمون کارشناسی ارشد آماری در دست نیست زیرا  در پایان حوزه‌بندی برای این مقطع هستیم و هنوز تعداد حوزه‌ها نهایی نشده است. اما اکنون حوزه‌ها برای آزمون دکتری نهایی شده که ۴۰ درصد نسبت به سال‌های گذشته افزایش داشته است. 

کد خبر 527786

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =

دیدگاه خوانندگان