رئیس بنیاد امید ایرانیان با بیان اینکه گفتمان اصلاحات فرد محور نیست که اگر فردی برود یا فردی بیاید اتفاق خاصی بیافتد، تاکید کرد: گفتمان اصلاحات ماندگار است و برای ماندگاری باید هوای نفس ، خودخواهی‌ها و خود بزرگ بینی‌ها را کنار گذاشت.

عارف

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، محمدرضا عارف در نشست مشترک انجمن اسلامی معلمان تهران و ری با مجمع نمایندگان تهران در مجلس دهم که در دبیرستان البرز برگزار شد با تبریک دهه کرامت و میلاد امام رضا (ع) ،یاد و خاطره شهدای حادثه هفتم تیر بویژه شهید بهشتی را گرامی داشت و اظهار کرد: شهید بهشتی در دوران بعد از انقلاب مورد تهمت ها و بداخلاقی‌های فراوانی قرار گرفت که سرمنشاء آنها برای او مشخص بود اما با سعه صدر مثالی زدنی اش هیچگاه از اهرم قدرت برای سرکوب و حذف مخالف خود استفاده نکرد. اندیشه‌های شهید بهشتی باید در ارکان مختلف بویژه در قوه قضاییه متبلور باشد.

وی همچنین با اشاره به حادثه انفجار در یک کلینیک درمانی در تهران و با تسلیت به خانواده جانباختگان این حادثه  و آرزوی سلامتی برای مصدومین بر لزوم نظارت جدی بر ایمنی تجهیزات و ساختمان های مراکز درمانی از سوی مسئولین ذی ربط تاکید کرد.

عارف در ادامه با قدردانی از ابتکار عمل انجمن اسلامی معلمان در برگزاری این جلسه ،بر لزوم برگزاری این قبیل نشست ها برای تبادل نظرات و انتقال تجربیات تاکید کرد و گفت: لازم می دانم بار دیگر از خواهران و برادران عضو مجمع نمایندگان تهران بخاطر همراهی ،نقش آفرینی و تلاش های شان در راستای شعار جریان امید در مجلس دهم یعنی "امید،آرامش و رونق اقتصادی" قدردانی کنم.

 • برخی می خواستند عملکرد فراکسیون امید دیده نشود

عارف همچنین با اشاره به عملکرد فراکسیون امید مجلس دهم ،گفت: برخی بر اساس پیش داوری ها و تحلیل‌های اولیه خودشان، بنا را بر ندیدن عملکرد فراکسیون امید گذاشتند و حتی زمانی که کتابچه عملکرد این فراکسیون منتشر شد، خواستند دستاوردهای این فراکسیون را نبینند.

 • جریان رقیب اصلاحات ، حیات وجودی خود را در تضعیف و از بین بردن گفتمان اصلاحات می داند

وی با بیان اینکه جریان اصلاحات ثابت کرده است ظرفیت پاسخگویی به مطالبات مردم را دارد ،تصریح کرد: جریان رقیب، حیات وجودی خود را در تضعیف و از بین بردن گفتمان اصلاحات می داند اما تجربه ثابت کرده است که  گفتمان اصلاحات در بطن جامعه نفوذ دارد و هیچگاه قابل حذف شدن نیست  و تلاش برای ایجاد تک صدایی در کشور آن هم با استفاده از اهرمهای قدرت نتیجه عکس می دهد.

 • گفتمان اصلاحات فرد محور نیست که اگر فردی برود و یا فردی بیاید اتفاق خاصی بیافتد

رئیس بنیاد امید ایرانیان با تاکید بر اینکه جریان اصلاحات نمی تواند صحنه را ترک کند، گفت: ویژگی جریان اصلاحات این است که قائم به هیچ فردی نیست. گفتمان اصلاحات فرد محور نیست که اگر فردی برود یا فردی بیاید اتفاق خاصی بیافتد.گفتمان اصلاحات ماندگار است و برای ماندگاری باید هوای نفس ، خودخواهی‌ها و خود بزرگ بینی ها را کنار گذاشت .

وی با انتقاد از برخی اظهارنظرها که نشان از تسویه حساب های فردی دارد ،خاطر نشان کرد: باید با انسجام و وحدت و در مسیر راهبردهای کلان جریان اصلاحات که اولویت به منافع ملی و تفکر گفتمانی است ، فعالیت های خود را ساماندهی کنیم و در این راستا تقویت همراهی و همدلی،گذشت و سعه صدر و امید ضروری و حیاتی است.

 • شرط حضور جریان اصلاحات نباید صرفا به پیروزی در عرصه انتخابات محدود شود

عارف با بیان اینکه شرط حضور جریان اصلاحات نباید صرفا به پیروزی در عرصه انتخابات محدود شود، گفت:ما باید تلاشمان در چارچوب ارزشها، نظام و ارزشهای گفتمانی و عبور از منافع جریانی به نفع منافع ملی و عبور از منافع حزبی و فردی به نفع منافع جریانی باشد و انتظارم از تشکلهای اصلاح طلب بویژه تشکل با سابقه انجمن اسلامی معلمان این است که در زمینه حفظ وحدت و انسجام جریان اصلاحات پیشگام باشند.

 • بلایی که امروز بر سر اقتصاد کشور ما آمده است نشات گرفته از طرح تثبیت قیمت هاست

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش دیگری از سخنان خود به مجلس یازدهم و نامه روسای کمیسیون‌های مجلس به رئیس جمهور اشاره کرد و با یادآوری عملکرد مجلس هفتم در طرح تثبیت قیمت ها ،تصریح کرد: در مجلس هفتم طرحی را در اواخر سال ۸۳ با ادعای عیدی مجلس به مردم تصویب کردند یعنی طرح تثبیت قیمت‌ها که بلایی که امروز بر سر اقتصاد کشور ما آمده است نشات گرفته از طرح تثبیت قیمت هاست.نتیجه این شد که رشد مثبت اقتصادی ۷ درصد سال ۸۴ به رشد منفی ۷ درصد  در دولت دهم رسید،تورم یک رقمی سال ۸۴ به رقم ۴۰ در سال ۹۱ رسید و عملا نظام تک نرخی ارز متلاشی شد.

 • نمایندگان مجلس یازدهم با موضوعات شعاری برخورد نکنند

وی با بیان اینکه به عنوان فردی که ۴  دهه در مسئولیتهای اجرایی و دانشگاهی بوده ام توصیه ام به نمایندگان مجلس یازدهم این است که با موضوعات شعاری برخورد نکنند،تاکید کرد: وقتی هنوز کمیسیون های مجلس شکل نگرفته است ولی نامه روسای این کمیسیون ها به رئیس جمهور منتشر می شود نشان از این دارد که برخوردهای شعاری و بدون توجه به واقعیات کشور صرفا ملاک عمل است و تجربه اینگونه برخوردها را در دولت های نهم و دهم دیدیم.

 • دود تقابل با دولت به چشم مردم و نظام می رود

عارف خطاب به نمایندگان مجلس یازدهم گفت: بنا را بر تقابل با دولت قرار ندهید .دود تقابل با دولت به چشم مردم و نظام می رود.باید در شرایط سخت فعلی که کشور تحریم های ظالمانه را تحمل می کند با همراهی با دولت از این گردنه سخت عبور کنیم.

وی تصریح کرد: نمایندگان مجلس یازدهم از تجربه مجلس دهم استفاده کرده،ضعف های مجلس دهم را اصلاح کنند و مجلس قوی را نه صرفا در شعار بلکه بر اساس عملکرد خود و با توجه به واقعیت های کشور به مردم گزارش دهند.

رئیس فراکسیون امید در مجلس دهم با بیان اینکه ویژگی برجسته مجمع نمایندگان تهران در مجلس دهم توجه جدی به مطالبات و خواسته های مردم حوزه انتخابیه است، به برخی از ویژگی های نمایندگان تهران در مجلس دهم و عملکرد آنها اشاره کرد و گفت: وفاداری به ارزشهای انقلاب و تلاش در جهت تحقق آنها،خدمت به مردم در هر زمینه در چارچوب قانون،تعامل حداکثری با همه دستگاه های حکومتی بویژه دولت و بدون حاشیه سازی ،توجه به مطالبات مردم بخصوص شهرستانهای حوزه انتخابیه و نقاط غیر برخوردار،درک شرایط کشور و توجه به اولویت ها،تقویت مدیریت استانی با محوریت قرار دادن مدیران استانی بجای مدیران ستادی وزارتخانه ها و ارتباط نزدیک با موکلین بصورت برگزاری جلسات ادواری در مناطق مختلف تهران  و ایجاد ۴ دفتر ارتباط مردمی گوشه ای از ویژگی های برجسته نمایندگان مجمع تهران و عملکرد آنها در مجلس دهم است.

 • فراکسیون امید فراکسیون اکثریت در مجلس دهم نبود

وی در پایان با بیان اینکه فراکسیون امید فراکسیون اکثریت در مجلس دهم نبود و طرح موضوع اکثریت با بیان تعداد نفرات غیرواقعی اعضای این فراکسیون آن هم  قبل از تشکیل مجلس دهم با هدفی خاص مطرح شد، بیان کرد:نقش آفرینی و تلاش در فراکسیون امید برای حفظ همبستگی و ارتقا همدلی و تفاهم در چارچوب راهبردهای کلی مصوب فراکسیون را نباید از یادها برد.عملکرد فراکسیون امید در حوزه های محتلف منتشر شده است هر چند عده ای  نمی خواهند عملکرد فراکسیون امید دیده شود.

کد خبر 527571

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • صادف IR ۱۲:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۳
  3 3
  درودبردکترعارف من اصول گرام،ولی،واقعا شماراانسانی پاک ومخلص میدانم.
 • IR ۲۰:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۳
  0 0
  رای نمیاری زحمت نکش خوب تو رو میشناسیم
 • IR ۲۱:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۳
  1 0
  چه اندازه بی حال بودید .تا جایی که اصول گرا ها از بی خاصیت بودن اصلاح طلب ها بهره ها بردند

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار