فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: تاکنون ۴۰ متهم در ارتباط با آتش‌سوزی‌های اخیر در جنگل‌های زاگرس دستگیر شدند.

زاگرس

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، سرهنگ علی عباس نژاد در حاشیه نشست مدیران و روسای منابع طبیعی مازندران (منطقه ساری) در گفت‌وگو با خبرنگاران دلیل این دستگیری را ناشی از احتمال عمدی بودن آتش‌سوزی اخیر در جنگل‌های زاگرس و برخی نقاط دیگر ایران اعلام کرده است.

وی اضافه کرد: بررسی‌ها نشان می‌دهد که برخی آتش‌سوزی در جنگل‌های زاگرس مشکوک بوده و در این ارتباط این افراد دستگیر و در اختیار دستگاه قضایی قرار گرفتند و ابراز امیدواری کرد تا حقایق در ارتباط با این آتش‌سوزی‌ها روشن شود.

سرهنگ عباس‌نژاد در مورد کمبود تجهیزات اطفای حریق در جنگل‌های ایران به‌خصوص جنگل‌های شمال کشور ضمن تایید اظهار داشت: در سال‌های اخیر کمک خوبی برای خرید تجهیزات مورد نیاز برای اطفای حریق در اختیار منابع طبیعی استان‌های کشور قرار داده شد.

فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها اظهار داشت: در سال جاری نیز حدود ۸۰ میلیارد ریال اعتبار برای خرید تجهیزات مورد نیاز برای اطفای حریق تخصیص یافت و تجهیزات مورد نیاز خریداری و در اختیار منابع طبیعی قرار خواهد گرفت.

سرهنگ عباس‌نژاد اضافه کرد: برای جنگل‌های شمال از جمله مازندران علاوه بر تامین تجهیزات، پیش‌بینی اختصاص بالگرد نیز شد که در زمان احتمال آتش‌سوزی در جنگل‌های شمال (پاییز) این بالگرد در به استان مازندران اختصاص داده می‌شود.

وی در مورد افزایش آتش سوزی در سال جاری ضمن تایید دلیل این افزایش را ناشی از رشد رویش‌ها در مراتع و جنگل‌ها ناشی از مساعد بودن شرایط جوی و بارش خوب باران دانست.

کد خبر 527367

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • امیر IR ۰۹:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۲
    0 0
    این آدم ها اگر واقعا این کار را انجام داده اندجنایت کردن وباید به اشد مجازات برسند

دیدگاه خوانندگان