رییس کمیسیون عمران شورای اسلامی کلانشهر کرج از ابلاغ مصوبه انعقاد قرارداد ساخت و تکمیل بزرگراه شمالی کرج در ادامه آزاد راه شهید همت توسط معاون اول رییس‌جمهوری خبر داد.

بزرگراه

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، مهدی حاج قاسمی افزود: به‌دنبال پیگیری‌های انجام شده و بررسی موضوع بزرگراه شمالی کرج در هیات دولت، معاون اول رییس‌جمهوری، مصوبه صدور مجوز انعقاد قرارداد با شهرداری کرج برای ساخت ادامه آزادراه همت - کرج (حد فاصل جاده چالوس تا آزادراه کرج - قزوین) را ابلاغ کرد.

وی ادامه داد: به موجب تصویب‌نامه هیات وزیران، شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور مجاز است با حفظ مالکیت دولت برای اجرای ادامه آزادراه همت- کرج (حدفاصل جاده چالوس تا آزادراه کرج - قزوین) به طول حدود ۱۷.۶  کیلومتر با برآورد تقریبی ۱۷ هزار میلیارد ریال اقدام کند.

رییس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر کرج گفت: براین اساس تفاهم‌نامه همکاری بین شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ونقل کشور و شهرداری کرج با رعایت ضوابط و مقررات زیست محیطی منعقد می‌شود.

حاج قاسمی  اظهار داشت: درماه‌های اخیر شورای اسلامی شهر کرج  مصوبه‌ای برای تکمیل بزرگراه شمالی کرج در ادامه آزاد راه همت داشت که این موضوع طی مکاتبه‌ای با سازمان برنامه و بودجه کشور در میان گذاشته شد.

وی ادامه داد: بازدید اخیر دکتر محمدباقر نوبخت معاون رییس‌جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه از پروژه آزاد شمالی کرج موجب شد تا دولت ۴هزار میلیارد ریال از منابع ملی به‌شرط تکمیل بزرگراه شمالی کرج تا سال آینده پرداخت کند و این پروژه در دولت و شورای کنونی بهره برداری شود.

حاج قاسمی گفت: رییس سازمان برنامه و بودجه کشور دستور داد، با توجه به اینکه هزینه کل پروژه ۲۰ هزار میلیارد ریال است، شهرداری کرج بخشی از منابع هزینه کرد خود را  با وزارت راه و شهرسازی به مشارکت بگذارد.

وی اظهارداشت: براین اساس مقرر شده تا اعتباراتی که از محل درآمد شهرداری کرج برای این بزرگراه هزینه شده در قالب دریافت عوارض از خودروها  ظرف مدت ۱۶ سال اخذ شود.

این عضو شورا خاطرنشان کرد:  این موضوع باید به تصویب هیات وزیران می‌رسید که مکاتبه رییس سازمان برنامه وبودجه با هیات دولت نتیجه داد. ضمن آنکه اعتبار ویژه از سوی دولت برای این پروژه اختصاص یافت.

وی گفت: اختصاص این اعتبار از سوی دولت اقدام بزرگی است چرا که استان البرز مظلوم واقع شده  و میزان اعتبارات ملی آن نسبت به سایر استان‌ها کم است.

حاجی قاسمی افزود:  برخی از پروژه های بزرگ را نمی توان  با کسب درآمد از مردم انجام داد، اما اختصاص این بودجه به بزرگراه شمالی کرج مهم‌ترین گام دولت برای حمایت از پروژه‌های عمرانی کلانشهر کرج به‌شمار می‌رود.

وی  اظهارداشت: طبق پیش‌بینی، تکمیل بزرگراه شمالی کرج به ۱۰ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد که ۴هزارمیلیارد ریال آن توسط دولت و ۶ هزار میلیارد ریال از سوی شهرداری کرج تامین می‌شود.

کد خبر 527294

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =

دیدگاه خوانندگان