مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: تاکنون ۴۰۶ نفر از کارگران واحدهای تولیدی و صنعتی این استان به کرونا مبتلا شده‌اند که از این تعداد ۱۷۰ نفر به شهرستان زنجان، ۱۲۸ نفر به ابهر، ۳۲ خرمدره، ۱۳ نفر خدابنده، ۵۲ نفر ماهنشان، سه نفر ایجرود و هشت نفر به سلطانیه اختصاص دارد.

کرونا در کارخانجات

به گزارشی همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، محمدرضا یوسفی شامگاه سه‌شنبه ۱۰ تیر در جلسه ستاد پیشگیری از کرونا که به‌صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، افزود: پس از ابلاغ پروتکل‌های بهداشتی به واحدهای تولیدی و صنعتی نظارت‌ها همچنان ادامه دارد، بر این مبنا تا ۱۰ تیر امسال یک‌هزار و ۹۰۷ مورد بازرسی از این واحدهای تولیدی، صنعتی، کشاورزی و خدماتی استان زنجان انجام‌گرفته است.

وی اضافه کرد: باتدبیر و برنامه‌ریزی‌ها و با کمک‌های انجام‌گرفته ۱۹۱ واحد تولیدی و صنعتی از طریق شرکت تعاونی داروسازان تعداد ۳۰ هزارو ۲۰۷ نفر اقلام بهداشتی پیشگیری از کرونا را دریافت کرده‌اند.

یوسفی افزود: علاوه بر آن ۳۵۰ هزار عدد ماسک به ۳۰۰ واحد تولیدی صنعتی و کشاورزی توسط اتاق بازرگانی تحویل‌شده و به ۲ شرکت تعاونی نیز تسهیلات ارزان‌قیمت برای تولید این  نوع اقلام پرداخت‌شده است.

این مسئول ادامه داد: تاکنون هفت هزارو ۶۱۰ نفر در سامانه بیمه بیکاری استان ثبت‌نام کرده‌اند، از این تعداد ۶ هزار و ۵۹۹ نفر مشمول شناخته شدند که همه آنان برای دریافت مقرری به تأمین اجتماعی استان معرفی‌شده‌اند.

وی اظهار کرد: مبالغ پرداختی بابت ۲۰ روز اسفند سال گذشته برای مجردها ۵۵۰ هزار تومان و متأهل‌ها ۷۲۰ هزار تومان که این رقم  برای گروه‌های هدف در ۳۰ روز فروردین سال جاری به ترتیب یک‌میلیون و یک‌میلیون و ۲۰۰ هزار تومان پرداخت‌شده است.

یوسفی خاطرنشان کرد: علت عدم پرداخت مقرری بیکاری به یک‌هزارو ۱۰۰ نفر ثبت‌نام‌شده در این سامانه، وجود نواقص در اطلاعات آن‌ها بوده است.

وی اضافه کرد: یکی از اقدامات این اداره کل، اجرای رزمایش کمک مؤمنانه به گروه‌های هدف بود که با همکاری واحدهای تولیدی و صنعتی و همچنین خیرین تعدادی بسته معیشتی توزیع شد.

این مسئول ادامه داد: یکی از سیاست‌های حمایتی این اداره کل، حمایت از اقشار آسیب‌پذیر است که پرداخت کمک معیشتی به نیم دهک اول جامعه که در کشور سه میلیون نفر و در استان زنجان ۱۷ هزار و ۱۰۶ خانوار را شامل می‌شود که این تعداد تحت پوشش هیچ نهادی نیستند.

وی خاطرنشان کرد: درزمینهٔ اعطای تسهیلات نیز برای حفظ و صیانت از واحدهای تولیدی و صنعتی ۱۴ رسته شغلی مشخص و ابلاغ شد که شمار درخواست‌های حاصل در این استان نیز  ۲ هزارو ۲۶۱ فقره پرونده ثبت شد که سه هزار و ۸۸۵ نفر شاغلان را پوشش می‌دهد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان خاطرنشان کرد: بر این مبنا ۳۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان مجموع تسهیلات درخواستی پرونده‌های تشکیل‌شده را شامل می‌شود که  در ۱۲ بانک به‌تدریج توزیع خواهد شد و در زمان حاضر نیز برخی واحدهای تولیدی و صنعتی فراتر از پروتکل‌های بهداشتی به نکات عمل می‌کنند.

وی یادآوری کرد: تشکیل کمیته فرهنگی و اجتماعی نظارت بر مسائل بهداشتی کارکنان کارخانجات استان به‌موجب بند ۲ مصوبه سوم فروردین کارگروه رفع ستاد موانع تولید و به این اداره کل واگذار شد که تدبیر بسیار خوبی بود.

کد خبر 527128

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

دیدگاه خوانندگان