احتمالاً رانندگان دیگر را پشت فرمان ماشینشان دیده‌اید که ماسک زده‌اند و این سؤال برایتان پیش آمده است که درون ماشین خودتان هم باید ماسک بزنید یا نه؟

mask

اگر در ماشین تنها هستید و کس دیگری همراه شما نیست، نیازی به ماسک زدن نیست.

اما در موقعیت‌های دیگر در ماشین ممکن است نیاز به ماسک زدن باشد:

- اگر شما در ماشین با افرادی هستید که با شما زندگی نمی‌کنند. در چنین مواردی همچنین بهتر است از گزینه «چرخش دوباره» (recirculation) کولر ماشین استفاده نکنید یا از خیر کولر بگذرید و پنجره‌های ماشین را باز کنید.

- اگر خودتان بیمار هستید و افراد دیگری همراه شما هستند.

- اگر از بیرون بودن در فضای بیرون احساس اضطراب می‌کنید و ماسک زدن باعث آرامش شما می‌شود.

- اگر سفر کوتاهی میان دو توقفگاه دارید و نمی‌خواهید ماسکتان را بردارید و فوراً دوباره روی صورتتان بگذارید.

ازآنجایی‌که اصولاً لمس کردن ماسک (به علت میکروب‌هایی که ممکن است روی آن نشسته‌اند) کار خوبی نیست، باقی گذاشتن ماسک روی صورت به جای برداشتن و گذاشتن مکرر معقول‌تر است. البته اگر در حال رانندگی هستید، توجه داشته باشید که ماسک زدن ممکن است میدان بینایی شما را کاهش دهید. همیشه سودمندی‌های ماسک زدن در ماشین خودتان را در برابر خطرهای بالقوه آن بسنجید.

به‌طورکلی درباره ماسک زدن به ماشین به‌عنوان دنباله‌ای از خانه‌تان فکر کنید: آیا ر اتاق نشیمن خانه‌تان ماسک می‌زنید؟ احتمالاً اگر تعمیرکار یا برق‌کار برای کاری به درون خانه آمده باشد، ممکن است این کار را بکنید. اما در اغلب اوقات درون خانه‌تان ماسک نمی‌زنید و همین شیوه را می‌توانید درباره ماسک زدن در ماشین هم به کار ببندید.

کد خبر 527002

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =