استاندار قزوین گفت: جاذبه‌های گردشگری قزوین فراوان و متنوع هستند اما کمتر شناخته‌شده‌اند و باید آن‌ها را به‌خوبی معرفی کنیم.

گردشگری قزوین

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، هدایت الله جمالی پور یکشنبه‌شب هشتم تیر در ضیافت شام و دیدار با جمعی از فعالان گردشگری کشور که در قالب تور ۲ روز به قزوین سفرکرده‌اند، افزود: در هر چهارگوشه استان قزوین جاذبه‌های تاریخی و طبیعی فراوانی وجود دارد و هر گردشگر در سفر به این سرزمین که دارای مردمانی خونگرم و میهمان‌نواز است، اوقات خوش و خاطره‌انگیزی را برای خود رقم خواهد زد.

وی، آشنایی بافرهنگ اقوام را یکی از ویژگی‌های سفر دانست و گفت: قزوین از تاریخ و فرهنگ بسیار غنی برخوردار است و گردشگران با سفر به این شهر و استان و آشنایی با آن به این موضوع پی می‌برند.

استاندار قزوین در ادامه با اشاره به سفر فعالان گردشگری به آوج در ادامه تور ۲ روزه به استان قزوین،گفت: این شهرستان جاذبه‌های طبیعی فراوانی دارد که کمتر معرفی‌شده‌اند.

وی، چشمه‌های آبگرم را یکی از ظرفیت‌ها و جاذبه‌های گردشگری آوج عنوان کرد و اظهار کرد: آبگرم‌های این منطقه چیزی از سرعین استان اردبیل کم ندارند اما درگذشته مورد بی‌توجهی قرارگرفته‌اند و تلاش داریم تا با جذب سرمایه‌گذار و ایجاد زیرساخت‌های رفاهی و خدماتی ازجمله مجموعه‌های اقامتی آبدرمانی این مکان را به یکی از قطب‌های گردشگری کشور تبدیل کنیم.

جمالی پور گفت: مناطقی همچون الموت و طارم سفلی نیز از جاذبه‌های طبیعی فراوان هستند که امیدواریم از سوی فعالان گردشگری که میهمان قزوین هستند به‌خوبی مورد معرفی قرار بگیرند.

وی در ادامه با اشاره به شیوع ویروس کرونا، از گردشگران خواست تا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی سلامت خود و دیگران را حفظ کنند.

علیرضا خزائلی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی قزوین نیز در این نشست گفت: امیدواریم برگزاری این تور به معرفی بهتر و بیشتر جاذبه‌های گردشگری قزوین به مردم کشور و دنیا منجر شود.

او خاطرنشان کرد: همه تلاش ما این است تا میزبان خوب و  شایسته‌ای برای گردشگران و میهمانانی که به قزوین سفر می‌کنند، باشیم.

فعالان گردشگری که به قزوین سفرکرده‌اند مدیران دفاتر مسافرتی، راهنمایان تورهای گردشگری و بلاگرهای این حوزه در فضای مجازی از استان‌های مختلف هستند که طی سفر ۲ روزه از جاذبه‌های تاریخی و طبیعی قزوین و آوج بازدید می‌کنند.

کد خبر 526514

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =