مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم گفت: با توجه به افزایش احتمال آتش‌سوزی در مناطق طبیعی، تمامی راه‌های ورود گردشگران به منطقه حفاظت شده پلنگ دره مسدود می‌شود.

پلنگ دره

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، سید رضا موسوی مشکینی در بازدید از منطقه حفاظت شده پلنگ دره به همراه مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قم در سخنانی اظهار کرد: با توجه به افزایش سطح مراتع و پوشش گیاهی، خطر آتش‌سوزی در مناطق طبیعی نسبت به سال‌های گذشته بسیار افزایش پیدا کرده است.

وی افزود: عمده آتش‌سوزی‌ها در مناطق طبیعی استان قم عامل انسانی دارد. برخی افراد به دلیل سهل انگاری در روشن و خاموش کردن آتش در مناطق طبیعی یا حتی به صورت تعمدی، در مناطق و زیستگاه‌های طبیعی ایجاد حریق کرده و به دلیل خشک بودن پوشش گیاهی، مهار آن بسیار سخت خواهد بود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم گفت: چهار حریق در منطقه پلنگ دره به وقوع پیوسته که باعث از میان رفتن پوشش گیاهی به وسعت ۳۰ هکتار شده است، بر اساس مصوبه ستاد مدیریت بحران، دستگاه‌های اجرایی ذیربط باید برای پیشگیری و کاهش احتمال آتش‌سوزی در مناطق طبیعی و اطفا آن در سریع‌ترین زمان، همکاری و هماهنگی داشته باشند.

موسوی مشکینی از افزایش محدودیت‌ها برای حضور گردشگران در منطقه حفاظت شده پلنگ دره خبر داد و افزود: با همکاری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قم تمامی راه‌های ورودی به منطقه از سمت شرق و غرب مسدود خواهد شد و یگان حفاظت محیط زیست، گشت و پایش خود در منطقه را به ویژه در روزهای تعطیل افزایش داده است.

کد خبر 525954

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار